Leonardo DiCaprio Kimdir, Hayatı, Leonardo DiCaprio Hakkında Bilgi

leonardo-dicaprioYazımızda Leonardo DiCaprio kimdir, Leonardo DiCaprio hayatı ve Leonardo DiCaprio hakkında bilgi konusunu ele alacağız.

Leonardo DiCaprio kimdir? Leonardo DiCaprio kısaca ünlü ABD’li aktör ve film yapımcısıdır. Özellikle 1990’lardan sonra her yıl ses getiren filmlerdeki başarılı performansıyla bilinir. Leonardo DiCaprio aynı zamanda üç kez Oscar’a, dokuz kez de Altın Küre Ödüllerine aday olarak gösterilmiş bir kez Altın Küre Ödülü kazanmıştır.

Leonardo DiCaprio’nun kısaca hayatı, nasıl ünlü oldu? Leonardo DiCaprio’nun anne ve babası üniversitede okurken tanışıp evlenmişler ardından Los Angeles’a taşınmışlardır. Bu kentte dünyaya gelen Leonardo DiCaprio, bir yaşına girdiğinde anne ve babası boşanmıştır. Bu ayrılığın ardından Leonardo DiCaprio daha çok annesiyle beraber yaşamıştır. Hukuk sekreteri olan annesinin farklı yerlerde çalışmasından dolayı Los Angeles kentinin farklı bölgelerine sık sık taşınmışlardır.

Leonardo DiCaprio’nun oyunculuk kariyeri küçük yaşında oynadığı çeşitli reklam ve eğitsel filmlerde aldığı rollerle başlamıştır. Beş yaşındayken “Romper Room” ismindeki beş yaş ve daha küçük çocuklara yönelik programın setinden huysuzluk yaptığı için çıkarılmıştır. 16 yaşına girdiğinde kısa televizyon serilerinde oynamaya başlamıştır. 1990 yılı içerisinde dört farklı TV programında rol almış “Parenthood” ve “Santa Barbara” filmlerindeki başarılı performansıyla “En İyi Genç Aktör” ödülleri kazanmıştır. Bir yıl sonra sinema filmlerinde oynamaya başlayan Leonardo DiCaprio henüz 19 yaşında iken “What’s Eating Gilbert Grape” filmindeki performansı ile “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” alanında Akademi Ödülü’ne aday gösterilmiştir. Tüm zamanların en çok izlenen filmi olan “Titanic” filminde başrol oynayan Leonardo DiCaprio sonraki yıllarda da ses getiren filmlerde başarılı oyunculuklar sergilemiştir.

Leonardo DiCaprio ne zaman doğdu? Leonardo DiCaprio 1974 yılında doğmuş bir oyuncudur. Leonardo DiCaprio’nun doğum tarihi 11 Kasım 1974’tür.

Leonardo DiCaprio kimdir, Leonardo DiCaprio hayatı ve Leonardo DiCaprio hakkında bilgi konusunu ele aldığımız yazımızda son olarak Leonardo DiCaprio’nun burcu nedir sorusunu cevaplayacağız. Leonardo DiCaprio’nun burcu akreptir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir