Luke Hemmings Kimdir, Hayatı, Luke Hemmings Hakkında Bilgi

luke_hemmingsYazımızda Luke Hemmings kimdir, hayatı, Luke Hemmings hakkında bilgi konusunu ele alacağız.

Luke Hemmings kimdir? Luke Hemmings bir gitarist ve “5 Seconds of Summer” ismindeki müzik grubunun ana vokalistidir. Avustralyalı olan grup pop ve rock türünde eserler vermektedir. 5 seconds of summer grubunun diğer üyeleri Calum Hood, Michael Clifford ve Ashton Irwin’dir.

Luke Hemmings kaç yaşında? 16 Temmuz 1996 tarihinde doğan Luke Hemmings 19 yaşında olan bir sanatçıdır. Luke Hemmings burcu yengeçtir. Luke Hemmings nerelidir? Luke Hemmings Avustralyalıdır. Sydney kentinde dünyaya gelmiştir. Luke Hemmings’nın babası Andrew Hemmings iken matematik öğretmeni olan annesi Liz Hemmings’tir. İki erkek kardeşi olan Luke Hemmings’in kardeşlerinin isimleri Ben ve Jack şeklindedir. Molly adında bir de köpeği olan Luke Hemmings’in tam adı Luke Robert Hemmings şeklindedir.

Luke Hemmings’nın biyografisini ele aldığımız yazımızın bu bölümünde başarılı sanatçının eğitim hayatına değineceğiz. Okula erken yazılan Luke Hemmings grup arkadaşları Michael Clifford ve Calum Hood ile aynı kolejde okumuştur. Ünlü grup üyelerinin gittiği okul “Norwest Christian College” ismini taşımaktadır. Sınıf arkadaşı Michael’e göre matematik ve fen derslerinde çok iyidir ve grup içerisinde okulu tamamlayabilen sadece Luke olmuştur.

Luke Hemmings hakkında bilgi verdiğimiz yazımızda şimdi de genç şarkıcının nasıl ünlü olduğuna değinelim. Değişik şarkıcıların eserlerine cover yapan Luke Hemmings bunları YouTube’da açtığı “hemmo1996” ismindeki hesap üzerinden paylaşmıştır. Bu şekilde yaptığı ilk video olan Mike Posner’ın Please Don’t Go ismindeki parçasını 3 Şubat 2011 tarihinde yüklemiştir. Bir süre sonra okuldan arkadaşları Michael Clifford ve Calum Hood da kendisine katılmış beraber “5 Seconds of Summer” grubunu kurmuşlardır. Grubun kurulmasından az bir süre sonra 3 Aralık 2011’de Ashton Irwin de gruba dahil olmuştur.

Luke Hemmings hakkında bilgi verdiğimiz yazımızda şimdi de Luke Hemmings boyu ve kilosuna değinelim. Luke Hemmings kilosu 73 kg’dır. Luke Hemmings boyu kaç? Luke Hemmings boyu 177 cm’dir. Bu boyuyla grubun en uzun boylu üyesidir. Luke Hemmings saç rengi sarışındır. Luke Hemmings göz rengi ise mavidir. Luke Hemmings ayakkabı numarası Amerikan standartlarına göre 9’dur.

Yazımızı bitirmeden önce Luke Hemmings’in sevdiği şeylerden bahsedeceğiz. Penguenlere karşı takıntısı olan Luke Hemmings’in en sevdiği hayvan penguendir. Annesine göre bir şeyler kaybetmekte ondan iyisi yoktur. Grup arkadaşı Ashton Irwin’e göre grubun en mantıklısı, en çok yiyeni, en iyi sarılanı ve grubu en fazla heyecanlandıranıdır. Luke Hemmings aktrislerden Mila Kunis’i sevmektedir. Favori filmleri “17 Again” ve “Monsters Inc”; favori dizisi “How I Met Your Mother” şeklindedir. Luke Hemmings hemen herkesin bildiği Titanik filmini ise hiç izlemediğini söylemiştir. Luke Hemmings’in en sevdiği yemek pizzadır. Ulusal Rugby ligini takip eden Luke Hemmings’in tuttuğu takım “Cronulla Sharks”tır. Futbola da ilgi duyan Luke Hemmings Avustralya liginde mücadele eden “Sydney Swans” takımını desteklemektedir. Bir dönem kaykay yapmayı seven genç şarkıcı kar kaykayında çok iyidir.

Luke Hemmings kimdir, hayatı, Luke Hemmings hakkında bilgi başlıklı yazımızda son olarak Luke Hemmings’in favorilerini vermeye devam edeceğiz. Luke Hemmings’in favori sayısı 7’dir. Luke Hemmings’in en sevdiği renk deniz mavisidir. Luke Hemmings’in en sevdiği şarkıcı “Josh Ramsay”dir. Amerikan müzik grubu Sleeping With Sirens hayranı olan Luke Hemmings bu grubun “Let’s Cheer to This” şarkısını sevmektedir.

You may also like...

6 Responses

 1. yok diyor ki:

  Lukeun boyu 1.93 kilosu ile 85’tir, ayrıca Hiç titanik izlememiştir

 2. hemmo diyor ki:

  Luke’un boyu 1.93 olarak biliniyordu ama daha da uzadı . Şu an 1.95 falan olması gerekiyor . Arzaylea adında bir sevgilisi var .

 3. beren diyor ki:

  azelia ile çıkıyo

 4. Wtf diyor ki:

  Lise eğitimini alabilen sadece Ashton.Mike Calum ve Luke orta okul mezunu.Ayrıca boyu 1.77 cm olacak kadar kısa değil.1.93 boyunda.

 5. İpek diyor ki:

  Luke Hemmings’in boyu 1.77 değil 1.93.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir