Madonna Kimdir, Hayatı, Madonna Hakkında Bilgi

 

 

madonna_kimdirYazımızda Madonna kimdir, hayatı, Madonna hakkında bilgi konusunu ele alacağız.

Madonna biyografisini işlediğimiz yazımızda öncelikle Madonna kaç yaşında sorusunu cevaplayacağız. 16 Ağustos 1958 tarihinde doğan Madonna yaşı 56 olan bir sanatçıdır. Sabah 7:05’te dünyaya geldiği belirtilmiştir. Madonna hangi burç? Madonna burcu aslandır. Ünlü şarkı sözü yazarı Madonna gerçek ismi Madonna Louise Ciccone şeklindedir. Madonna’ya yakınları, hayranları ve arkadaşları tarafından verilen lakaplar arasında “M, The Queen of Songs, Maddy, Mo, Madge, Little Nonnie” gibileri vardır.

Madonna nereli, nerede doğdu, nerede yaşıyor sorusunun yanıtı Amerika’dır. Babası İtalya göçmeni; annesi ise Fransız asıllı olan başarılı şarkıcı Amerika’nın Michigan’a bağlı Bay City kentinde dünyaya gelmiştir. Okul hayatına baktığımızda Madonna ilkokul eğitimini “St. Frederick’s” ve “St. Andrew’s Catholic Elementary Schools” ismindeki okullarda almıştır. Ardından ortaokul için “West Middle School”a devam etmiştir. Lise öğrenimini ise Michigan’da tamamlayan Madonna “Rochester Adams High School” ismindeki eğitim kurumundan mezun olmuştur. Dans alanında öğrenim bursu kazanmış “University of Michigan”da bir süre okumuş fakat 3 dönem sonunda bırakmıştır.

Madonna hakkında bilgilere yer verdiğimizyazımızın bu bölümünde çok sayıda tekli ve albümleri ile büyük bir kariyere sahip olan Madonna’nın kariyer ilklerinden bahsedeceğiz. Madonna’nın en güzel, en çok sevilen, en çok dinlenen şarkılarına ise ilgili yazımızdan ulaşabilirsiniz. Madonna ilk albümünü 27 Temmuz 1983 yılında “Madonna” ismi ile çıkarmıştır. Büyük bir başarı elde eden albüm toplamda 10 milyon kopya satmıştır. 40 dakikadan oluşur ve 8 parça barındırır. Madonna nın ilk filmi 1985 yapımı romantik drama türündendir ve “Vision Quest” ismini taşır. Ayrıca 1989 yılında “The Fabulous Baker Boys” filmi için kendisine başrol teklif edilmiş ancak Madonna reddetmiştir.

Madonna nın hayatına başarılı şarkıcının ailesinden bahsederek devam edeceğiz. Madonna nın babası Chrysler ve General Motors gibi firmalarda tasarım mühendisliği yapmış olan Silvio Anthony Ciccone’dir. Madonna nın annesinin adı ünlü şarkıcıyla aynıdır ve Madonna Louise şeklindedir. Madonna annesi 30 yaşındayken meme kanserinden ötürü hayatını kaybetmiştir. Madonna kaç kardeş sorusunun yanıtı 7’dir. Bunların 5’i öz 2’si baba tarafından yarı üveydir. Öz erkek kardeşleri arasında Anthony ve Martin kendisinden büyük; Christopher ise küçüktür. Öz kız kardeşleri Paula ve Melanie kendisinden küçüktür. Babası ikinci evliliğini aile hizmetçisi Joan Gustafson ile gerçekleştirmiş ve bu evlilikten Jennifer adında bir kız; Mario adında bir erkek kardeşi dünyaya gelmiştir.

Yazımızın bu bölümünde Madonna evli mi sorusunun cevabını verecek, Madonna evliliklerinden bahsedeceğiz. Madonna ilk evliliğini bir aktör olan Sean Penn ile 16 Ağustos 1985 tarihinde yapmıştır. Başarılı şarkıcı üçüncü albümü olan “True Blue” ismindeki eserini Sean’e adamıştır. Madonna 1989 yılının Ocak ayında boşanma davası açmış; dava aynı yılın Eylül ayında sonuçlanmış ve Madonna Sean Penn evlilikleri sona ermiştir. Madonna kaç kere evlendi sorusunun yanıtı ise 2’dir. Başarılı yıldız ikinci evliliğini 22 Aralık 2000 tarihinde İngiliz yönetmen Guy Ritchie ile İskoçya’da gerçekleştirmiştir. İkili ortak arkadaşları müzisyen Sting aracılığıyla tanışmıştır. Madonna Guy Ritchie birlikteliği 2008 yılında sona ermiş 2009 yılının Eylül ayında ise boşanma ile sonlanmıştır.

Madonna çocuğu var mı, kaç çocuğu var? Ünlü şarkıcının 4 çocuğu vardır. Madonna ilk çocuğunu kaç yaşında doğurdu? Madonna 38 yaşında iken “Lourdes Maria Ciccone Leon” isminde bir kız çocuğu dünyaya getirmiştir. Madonna öz çocuğu olan Rocco John’u ise 2000 yılında doğurmuştur. Ardından ise 2005 yılında Malavi’yi ziyareti esnasında David Banda ismindeki erkek çocuğunu Madonna evlat edindi. Diğer evlatlık çocuğunun ismi ise Mercy James şeklindedir. Bu kız çocuğunu ise 2009 senesinde evlat edinmiştir.

Yazımızın bu bölümünde Madonna fiziksel özelliklerine, Madonna boy kilosuna değineceğiz. Madonna kilosu 62 kg olan bir şarkı sözü yazarıdur. Madonna boyu ise 1,64 m şeklindedir. Madonna saç rengi gerçekte koyu kahverengi iken başarılı yıldız sarışın şekilde tercih etmektedir. Madonna gözleri ne renk? Madonna göz rengi yeşildir. Madonna vücut ölçüleri kaçtır? Madonna vücut ölçüleri 90 cm- 66 cm- 91 cm şeklindedir. Madonna ayak numarası Amerikan standartlarına göre 8’dir.Madonna kıyafet numarası iseAmerikan standartlarına göre 8’dir. Madonna özelliklerinden ön dişleri arasındaki boşluk ve kaslı kolları ile dikkat çeker.

Madonna özgeçmişini ele aldığımız yazımızda şimdi de Madonna gerçeklerine değineceğiz. Ünlü şarkıcı Elvis Presley’in ölüm günü olan 16 Ağustos’ta dünyaya gelmiştir. Annesiyle aynı adı taşıdığı için diğer aile üyeleri onu uzun bir süre “Little Nonnie” ismi ile çağırmışlardır. Lise hayatında başarılı bir öğrenci olmasıyla, yüksek notlar almasıyla ve aktif bir öğrenci olmasıyla bilinmiştir. Hayatı boyunca yaptığı en cesur hareket New York’a ilk kez gittiğinde cebinde sadece 35 dolar olmasıdır.

Madonna kimdir, hayatı, Madonna hakkında bilgi başlıklı yazımızda son olarak Madonna sevdiği şeyler nelerdir sorusunu cevaplayacağız. Madonna en sevdiği yemek genel anlamda Japon Mutfağının yemekleri ve Meksika usulü Burrito; şekerleme olarak ise “Cadbury Creme Eggs” ismindeki üründür.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir