Marilyn Monroe Kimdir, Fiziksel Özellikleri, Marilyn Monroe Hakkında Bilgi

marilyn monroeYazımızda Marilyn Monroe kimdir, Marilyn Monroe’nun fiziksel özellikleri, Marilyn Monroe hakkında bilgi konusunu ele alacağız.

Marilyn Monroe’nun gerçek adı nedir? 20. yüzyılın en ünlü film yıldızlarından birisi olan Marilyn Monroe takma ismini kullanmıştır. Marilyn Monroe’nun tam adı Norma Jeane Mortenson şeklindedir. Marilyn Monroe ne zaman doğdu? Marilyn Monroe 1926 yılında doğmuş bir aktris model ve şarkıcıdır. Marilyn Monroe’nun doğum tarihi 1 Haziran 1926’dır. Marilyn Monroe ne zaman öldü? Marilyn Monroe 1962 yılında vefat etmiştir. Marilyn Monroe’nun ölüm tarihi 5 Ağustos 1962’dir. Marilyn monroe öldüğünde kaç yaşındaydı? Marilyn Monroe’nun öldüğü zamanki yaşı 36 idi. Marilyn Monroe’nun burcu nedir? Marilyn Monroe’nun burcu ikizlerdir.

Marilyn Monroe lakapları arasında Norma Jeane Baker, Mm, The Blonde Bombshell, Norma Jeane Dougherty, Norma Jeane DiMaggio ve Norma Jeane Miller gibileri de vardır.

Marilyn Monroe nerelidir? Marilyn Monroe Amerika doğumlu olan bir sanatçıdır. Marilyn Monroe nerede doğdu? Dünyaca ünlü oyuncu Amerika’nın California’ya bağlı Los Angeles kentinde dünyaya gelmiştir. Marilyn Monroe nerede öldü? Efsanevi oyuncu Marilyn Monroe Amerika’nın California’ya bağlı Los Angeles’ın Brentwood kentinde vefat etmiştir.

Marilyn Monroe kimdir? Marilyn Monroe kısaca Amerikalı bir aktris, şarkıcı ve modeldir. 1955 yılında oynadığı “The Seven Year Itch” ve kariyerindeki en popüler film olarak gösterilen “Some Like It Hot” gibi yapımlarda sergilediği başarılı performanslarla bilinir. Ayrıca “Diamonds Are a Girl’s Best Friend” gibi parçalar Marilyn Monroe ile özdeşleşmiştir.

Şimdi de Marilyn Monroe’nun sevdiği şeylerden bahsedeceğiz.Marilyn Monroe en sevdiği yemek Tootsie yemekleridir. Marilyn Monroe en sevdiği renkler arasında bej rengi, siyah, beyaz ve kırmızı gibi renkler vardır. Marilyn Monroe parfümü perfume: Chanel No. 5 iken Marilyn Monroe ayakkabısı Ferragamo Shoe ismini taşır.

Marilyn Monroe arkadaşları arasında Lauren Bacall, Robert Wagner, Ella Fitzgerald, Dean Martin, Audrey Hepburn, Elizabeth Taylor, Joan Crawford,Brigitte Bardot, Frank Sinatra, Anton LaVey, Jack Lemmon, James Dean, Greta Garbo ve Bette Davis gibi ünlüler yer almaktaydı. Marilyn Monroe idolleri arasında Amerikalı sinema oyuncusu Jean Harlow yer almaktaydı. Marilyn Monroe’nun en sevdiği kişiler ise Clark Gable, Abraham Lincoln ve Greta Garbo idi.

Marilyn Monroe’nun fiziksel özelliklerine bakarsak Marilyn Monroe nun boyu kilosu sırasıyla 1,66 metre ve 54 kg şeklindeydi. Marilyn Monroe’nun saç rengi nedir?Marilyn Monroe sarı boyalı saçları ile hatırlanan bir ünlüdür. Marilyn Monroe’nun göz rengi nedir? Marilyn Monroe mavi renkli gözlere sahipti. Ünlü sanatçının yüzü, saçı, sesi ve kum saati figürü ayırt edici özellikleriydi. Marilyn Monroe’nun vücut ölçüleri 91 cm- 59 cm- 90 cm şeklindeydi.

Marilyn Monroe kimdir, Marilyn Monroe’nun fiziksel özellikleri, Marilyn Monroe hakkında bilgi konusunu ele aldığımız yazımızda son olarak Marilyn Monroe ayak numarası Amerikan standartlarına göre 7 numara iken başarılı sanatçı 8 numara kıyafetleri giyebiliyordu.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir