Muse Hakkında Bilgi, Muse Ne Tür Müzik Yapıyor, Muse’un En İyi Şarkıları

museYazımız Muse hakkında bilgi, Muse ne tür müzik yapıyor, Muse’un en iyi şarkıları konularını içeriyor.

Türkiye’de ilk kez dinleyen pek çok kişiye tuhaf gelen tarzları olan bir gruptur Muse rock grubu. Ancak onları seven kitle ülkemizde de azımsanmayacak kadar vardır. Öyle ya da böyle Muse Dünya’nın en büyük rock gruplarındandır ve rock severlerin Rock’n Coke 2013’te en çok görmeyi istedikleri gruplardan bir tanesidir. Bu başarıları yaptıkları muhteşem müziklerden ayrı düşünmek doğru olmaz. Muse dinlemeye başlayacak biri için önerilebilecek çok sayıda parça vardır. Burada bunlardan en beğenilen birkaç tanesini paylaşacağız.

New Born: Twilight film müziği olarak, lazer gösterilerinde ve stadyumlarda çok kez çalınıp söylenen meşhur bir Muse parçasıdır. 2001 albümü olan “Origin of Symmetry” nin başında yer alır. Hafif, yumuşak bir piyano ile başlanır. Bu müzik fırtına öncesi sessizliği andırır. Ardından korkunç bir rock müziği ile devam eder.

Hysteria: 2003 yılında çıkan Muse rock grubunun üçüncü stüdyo albümü olan “Absolution” da yer alır. Bu rock müzik eseri MusicReader ve Bilboard Modern Rock gibi rock severlerin takip ettiği kuruluşlar tarafından gelmiş geçmiş en iyiler listesinde yer almayı başarmıştır.

Plug In Baby: 2001 yılında çıkardıkları ikinci stüdyo albümleri olan “Origin of Symmetry” de giriş parçası olarak yer alır. İlk çıktığında dünyada pek çok müzik listesinde ilk sıralarda yer almıştır. Başlangıcındaki gitar pasajı 2001 yılında son 10 yılın en iyisi olarak oylanmıştır.

Starlight: 2006 yılında çıkardıkları “Black Holes and Revelations” albümünde yer alır. Muse rock grubunun yumuşak yüzünü gösterdikleri bir parça olarak kabul edebiliriz. Muse grubunun standartları dikkate alındığında zayıf kalan bir parçadır. Ancak bitiminde Christopher Wolstenholme’nin bas gitarı bu parçayı sevilen bir parça haline getirmeye yeter. Bu bizi bir sonraki parçaya hazırlayan mükemmel bir performanstır.

Knights of Cydonia: Muse hakkında bilgi, Muse ne tür müzik yapıyor, Muse’un en iyi şarkıları konularını içeren yazımızda son olarak değineceğimiz eserdir. “Black Holes and Revelations” albümünün kapanış parçasıdır. Belki de Muse rock grubunun en iyi, en masalsı parçasıdır. Bu parçaya çektikleri Knights of Cydonia klibi de parçaya ait özellikleri iyi biçimde yansıtır. Knights of Cydonia müzik videosunda Kung Fu yapan bir kovboy kahraman ilginç bir dünyada yolculuk yapmaktadır. Bu dünyada lazer silahları, robotlar ve tek boynuzlu atlar yer alır.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir