Natalie Portman Kimdir, Hayatı, Natalie Portman Hakkında Bilgiler, Soru Cevap

natalie portmanYazımızda Natalie Portman kimdir, Natalie Portman’ın hayatı, Natalie Portman hakkında bilgiler konusunu soru cevap şeklinde ele alacağız.

Natalie Portman’ın gerçek adı nedir? Natalie Portman ismi ile tanınan sanatçının gerçek ismi Natalie Hershlag’dir.

Natalie Portman ne zaman doğdu? Natalie Portman 1981 yılında doğmuş bir oyuncudur. Natalie Portman’ın doğum tarihi 9 Haziran 1981’dir.

Natalie Portman nerelidir? Natalie Portman İsraillidir. Kudüs şehrinde doğmuştur.

Natalie Portman’ın burcu nedir? Natalie Portman’ın burcu ikizlerdir.

Natalie Portman’ın babasının adı nedir? Natalie Portman’ın babası Avner Hershlag’dir.

Natalie Portman’ın annesinin adı nedir? Natalie Portman’ın annesinin adı Shelley Hershlag’dir.

Natalie Portman’ın boyu kaçtır? Natalie Portman kısa sayılabilecek sanatçılardandır. Natalie Portman’ın boyu 1,60 metredir.

Natalie Portman’ın evi nerededir? Natalie Portman Amerika’nın New York eyaletinde yaşamaktadır. Evi Long Island kentinde bulunur.

Natalie Portman’ın saç rengi nedir? Natalie Portman kahverengi saçlara sahiptir.

Natalie Portman’ın göz rengi nedir? Natalie Portman ismi ile tanınan sanatçı tıpkı saçları gibi kahverengi gözlere sahiptir.

Natalie Portman nasıl ünlü oldu? Natalie Portman çok genç yaşlarında ünlü olmayı başarabilmiş bir oyuncudur. 13 yaşındayken tüm dünyada beğeniyle izlenen “Leon” filminde başarıyla canlandırdığı Mathilda karakteri ona büyük bir ün getirmiştir. 18 yaşında oynadığı “Yıldız Savaşları” filminde canlandırdığı karakterle en iyi genç oyuncu dalında aday gösterilmiştir.

Natalie Portman hangi okulu bitirdi? Liseyi New York’taki Syosset High School’da tamamlayan başarılı sanatçı üniversite olarak da Harvard Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olmuştur.

Natalie Portman kiminle evli? Natalie Portman Oskar kazandığı film olan Black Swan’da tanıştığı Benjamin Millepied ile evlidir.

Natalie Portman’ın kaç çocuğu vardır? Natalie Portman’ın Aleph adında bir çocuğu bulunmaktadır.

Natalie Portman kimdir, Natalie Portman’ın hayatı, Natalie Portman hakkında bilgiler konusunu soru cevap şeklinde ele aldığımız yazımızda son olarak Natalie Portman hangi ödülleri kazandı sorusunu cevaplayacağız.  Natalie Portman’ın kazandığı ödüller: En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Altın Küre Ödülü(Closer-2004), En İyi Aktris Saturn Ödülü (V for Vendetta-2006), Oskar En İyi Kadın Oyuncu Akademi Ödülü (Black Swan-2010). Bunun yanında başarılı oyuncu çok sayıda ödüle de aday gösterilmiştir.

You may also like...

1 Response

  1. nazrin diyor ki:

    Ben bu kadını seviyorum,ya bikere çok saf ve genç görünüme sahip,çok tatlı ve tabii güzel,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir