Nicolas Cage Kimdir, Hayatı, Nicolas Cage Hakkında Bilgi

nicolas cageYazımızda Nicolas Cage kimdir, Nicolas Cage’in hayatı, Nicolas Cage hakkında bilgi konusunu ele alacağız.

Nicolas Cage’in gerçek adı nedir? Nicolas Cage ismi ile tanınan sanatçı takma ismi ile anılmaktadır. Nicolas Cage’in gerçek ismi Nicolas Kim Coppola şeklindedir. Sanatçı Cage takma soyadını bir çizgi roman karakteri olan “Luke Cage”den esinlenerek almıştır.

Nicolas Cage ne zaman doğdu? Nicolas Cage 1964 yılında doğmuş bir aktördür. Nicolas Cage’in doğum tarihi 7 Ocak 1964’tür. Nicolas Cage’in burcu nedir? Nicolas Cage’in burcu oğlaktır. Nicolas Cage nerelidir? Nicolas Cage bir Amerikalıdır. Amerika’nın Kaliforniya’ya bağlı Long Beach kentinde doğmuştur. Nicolas Cage’in babası İtalyan asıllı annesi ise Alman ve Polonya asıllıdır.

Nicolas Cage hangi okulda okudu? Başarılı oyuncu Kaliforniya’ya bağlı Beverly Hills’te bulunan Beverly Hills Lisesinde lise eğitimine başlamıştır. Bu okuldan mezun olmayı başaramayan Nicolas Cage okuldan atılmıştır. Başarılı aktör ayrıca oyunculuk kariyeri ile birlikte oyunculuk üzerine eğitim veren “UCLA School of Theater, Film, and Television” ismindeki kurumdan eğitim almıştır.

Nicolas Cage evli mi? Ünlü aktör üç farklı evlilik yapmıştır. Nicolas Cage’in eşi kimdir? Nicolas Cage’in ilk eşi 1995’te evlenip 2001 yılında boşandığı aktris ve yönetmen olan Patricia Arquette’dir. İkili aslında dokuz ay birlikte kalabilmiş ama resmiyette evliliklerini sürdürmüşlerdir. Nicolas Cage’in isteği üzerine evlilikleri sona ermiştir. Nikolas Cage ikinci evliliğini 2002’de evlenip 2004 yılında boşandığı şarkıcı Elvis Presley’in tek çocuğu Lisa Marie Presley ile yapmıştır. Bu evlilikte de ikilinin boşanma süreçleri evlilik süresinden uzun sürmüştür. Nicolas Cage son evliliğini ise bir restoranda kadın garson olarak çalışan Alice Kim ile yapmıştır. Nicolas Cage Alice Kim evliliği 2004’te gerçekleşmiş hala devam etmektedir. Nicolas Cage eşi Alice Kim’i kendisinin yapımını üstlendiği 2007 çıkışlı “Next” filminde küçük bir rolde oynatmıştır. Nicolas Cage’in çocuğu var mı? Nicolas Cage’in iki tane çocuğu olduğu bilinmektedir.

Nicolas Cage kimdir, Nicolas Cage’in hayatı, Nicolas Cage hakkında bilgi konusunu ele aldığımız yazımızda son olarak Nicolas Cage’in çocuklarının isimleri Weston Coppola Cage ve Kal-El Cage’tir. Weston Coppola Cage bir şarkıcı ve aktördür.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir