Nicolas Cage’in Hayatı, Nicolas Cage Nasıl Ünlü Oldu, Nicolas Cage Hakkında Bilinmeyenler

nicolas cageYazımızda Nicolas Cage’in hayatı, Nicolas Cage nasıl ünlü oldu ve Nicolas Cage hakkında bilinmeyenler konusunu soru cevap şeklinde ele alacağız.

Öncelikle ünlü oyuncu Nicolas Cage’in ölçülerini ve genel özelliklerini ele alalım. Nicolas Cage’in boyu kaçtır? Nicolas Cage’in boyu 1,83 metredir. Nicolas Cage’in kilosu kaçtır? Nicolas Cage 71 kg kiloya sahiptir. Nicolas Cage’in saç rengi nedir? Nicolas Cage koyu kahverengi saçlara sahiptir. Nicolas Cage’in göz rengi nedir? Nicolas Cage ismi ile tanınan sanatçı mavi gözlere sahiptir.

Yazımızın bu bölümünde Nicolas Cage’in ailesinden bahsedeceğiz. Ünlü oyuncu Nicolas Cage’in annesinin ismi Joy Vogelsang’dir. Joy bir dansçı ve dans direktörüdür. Nicolas Cage’in babasının adı August Coppola’dır. August Coppola edebiyat profesörüdür. Nicolas Cage’in kendisinden büyük iki erkek kardeşi vardır. Nicolas Cage’in erkek kardeşlerinden birisi olan Marc Coppola da kendisi gibi aktördür. Nicolas Cage’in diğer kardeşi Christopher Coppola ise bir film yönetmeni ve yapımcısıdır.

Nicolas Cage’in en sevdiği arkadaşı ünlü Amerikalı oyuncu, senarist ve yönetmen olan Johnny Depp’tir. Nicolas Cage’in en sevdiği müzik grubu hangisidir? Nicolas Cage’in favori müzik grubunun 1993 yılında Kaliforniya’da kurulan bir metal grubu olan “Korn” ismindeki müzik grubudur.

Nicolas Cage’in kısaca hayatından bahsedersek ünlü aktör dansçı bir anne ve profesör bir babanın çocuğu olarak Los Angeles’ın refah seviyesi düşük bölgesinde gelmiştir. İtalyan kökenli olan babası annesinden boşanıp iki evlilik daha yapmıştır. Daha çok annesiyle birlikte yaşayan Nicolas Cage annesinin psikolojik açıdan sorunları olması nedeniyle olumsuz aile şartları altında yetişmiştir. Okulu hiç sevemeyen Nicolas Cage okuldan uzaklaştıktan sonra oyunculuk kariyerine odaklanmıştır. Ünlü Oscar’lı yönetmen Francis Ford Coppola’nın yeğeni olan Nicolas Cage akraba ayrımcılığı izlenimini ortadan kaldırmak için aktörlük kariyerinin başında ismini değiştirmiştir. Nicolas Cage’in isminin orijinal hali “Nicolas Kim Coppola”dır.

Nicolas Cage’in hayatı, Nicolas Cage nasıl ünlü oldu ve Nicolas Cage hakkında bilinmeyenler konusunu soru cevap şeklinde ele aldığımız yazımızda ünlü oyuncu ile ilgili son soru Nicolas Cage nasıl ünlü oldu? Nicolas Cage ilk sinema filmi deneyimini 1980 yapımı “cezaevi” konusunu işleyen bir sinema filmi olan “Brubaker” filmi ile yaşamıştır. Ardından bir komedi filmi olan “Best of Times”ta da rolünü başarıyla canlandırmıştır. Ünlü oyuncuyu bir yıldız yapan film ise 1983 yapımı amcası Francis Ford Coppola’nın imzasını taşıyan “Siyam Balığı” ismindeki film olmuştur. Nicolas Cage günümüze kadar 80’in üzerinde filmde oynamış 1980’den bugüne (1985 ve 1991 yılları hariç) her yıl en az bir film projesinde yer almıştır.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir