Nikki Reed Kimdir, Hayatı, Nikki Reed Hakkında Bilgi

Nikki-ReedYazımızda Nikki Reed kimdir, Nikki Reed hayatı ve Nikki Reed hakkında bilgi konusunu ele alacağız.

Nikki Reed kimdir? Nikki Reed kısaca ünlü ABD’li sinema ve televizyon oyuncusu, senarist, şarkıcı-şarkı sözü yazarı ve modeldir. Henüz 15 yaşındayken senaryosunu yazdığı “Thirteen” ismindeki film ile tanınmıştır. Nikki Reed filmde filmin ana karakterlerinden birisi olan “Evie Zamora” karakterini canlandırmıştır.

Nikki Reed ne zaman doğdu? Nikki Reed 1988 yılında doğmuş bir genç oyuncudur. Nikki Reed’in doğum tarihi 17 Mayıs 1988’dir.

Nikki Reed’in kısaca hayatı, nasıl ünlü oldu? Nikki Reed henüz 2 yaşındayken annesi ve babası ayrılmış sadece annesi tarafından yetiştirilmiştir. Manevi açıdan sıkıntılı bir çocukluk dönemi geçiren ünlü aktris 14 yaşında iken annesinin yanından ayrılarak kendi başına yaşamaya başlamıştır. Bir keresinde annesinin bir arkadaşı olan Amerikalı film yönetmeni Catherine Hardwicke ile konuşurken oyunculuğa ilgi duyduğunu ifade etmiş ünlü yönetmen ona senaryo yazması yönünde teşvikte bulunmuştur.

Nikki Reed “Thirteen” ismindeki filmin senaryosunu yazmaya başlamış ve altı günde tamamlamıştır. Bu filmin yapımcısı pek çok genç aktris için rahatsız edici olan ve oynayacak oyuncu bulamadıkları karakteri oynaması yönünde ona teklif götürmüşlerdir. Yarı otobiyografik olan uyuşturucu ve alkol bağımlılığı gibi tartışılan konuları işleyen film başlarda şüpheyle karşılansa da sonraları Altın Küre ve Oscar ödüllerine çeşitli dallarda aday gösterilmiştir.

Nikki Reed bu filmin ardından birkaç filmde daha oynayarak çeşitli ödüller alarak dikkat çekmeye devam etmiş ancak belki de kariyerindeki en önemli çıkışını 2008 yılından itibaren oynamaya başladığı “Twilight” serisi ile yakalamıştır. Filmde “Rosalie Hale” karakterini canlandıran Nikki Reed uluslararası başarı elde eden film sonrası tüm dünyada geniş bir kitle tarafından tanınmıştır.

Nikki Reed kimdir, Nikki Reed hayatı ve Nikki Reed hakkında bilgi konusunu ele aldığımız yazımızda son olarak Nikki Reed’in burcu nedir? Nikki Reed’in burcu boğadır.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir