Orlando Bloom Kimdir, Hayatı, Orlando Bloom Hakkında Bilgi

orlando bloomYazımızda Orlando Bloom kimdir, Orlando Bloom’un hayatı, Orlando Bloom hakkında bilgi konusunu ele alacağız.

Orlando Bloom’un gerçek adı nedir? Orlando Bloom ismi ile tanınan sanatçı isminin bir kısmını kullanmaktadır. Orlando Bloom’un tam ismi Orlando Jonathan Blanchard Bloom şeklindedir. Orlando ismi 16. yüzyılda yaşamış bir İngiliz besteci olan “Orlando Gibbons”tan gelmektedir. Orlando Bloom’un takma adı nedir? Orlando Bloom’un yaygın olarak kullanılan takma isimleri “Orli” ve “Ob” şeklindedir. 

Orlando Bloom ne zaman doğdu? Orlando Bloom 1977 yılında doğmuş bir aktördür. Orlando Bloom’un doğum tarihi 13 Ocak 1977’dir. Orlando Bloom’un burcu nedir? Orlando Bloom’un burcu oğlaktır. Orlando Bloom’un dini nedir? Orlando Bloom’un dini inanç olarak Budistlik inancına bağlıdır. Orlando Bloom nerelidir? Orlando Bloom bir İngilizdir. İngiltere’nin Kent’e bağlı Canterbury kentinde doğmuştur.

Orlando Bloom hangi okulda okudu? Başarılı oyuncu Anglikan kilisesi “Church of England”ta yetiştirilmiştir. Doğduğu Canterbury’de bulunan “The King’s School Canterbury” ve “St Edmund’s School”da eğitim almıştır. Disleksik rahatsızlığı olan Orlando Bloom okuma güçlüğü çekmiştir. Annesi tarafından himaye altına alınan ünlü yıldız sanat ve drama dersleri almaya başlamıştır. 16 yaşında Londra’ya taşınan Orlando Bloom Hampstead’ta bulunan “Fine Arts College”da drama, fotoğraf ve heykelcilik üzerine eğitim görmüştür. Ünlü aktör üniversite eğitimini ise “Guildhall School of Music and Drama” ismindeki okuldan almıştır.

Orlando Bloom evli mi? Ünlü aktör 2010 yılında  evlenmiştir. Orlando Bloom’un eşi kimdir? Orlando Bloom’un eşi ünlü Avustralyalı model Miranda Kerr’dir. İkili 2007 yılında tanışmış 2010 yılında gerçekleştirdikleri evlilikle hayatlarını birleştirmiştir. 2013 yılının Ekim ayında ayrı yaşadıklarını duyuran Orlando Bloom ve Miranda Kerr, ayrılma niyetlerini ifade etmişlerdir. Orlando Bloom’un çocuğu var mı? Orlando Bloom ve Miranda Kerr çiftinin bir erkek çocukları vardır. Orlando Bloom’un çocuğunun ismi “Flynn Christopher Blanchard Copeland Bloom” şeklindedir. Orlando Bloom Miranda Kerr çiftinin oğlu 2011 yılında Los Angeles’ta dünyaya gelmiştir.

Orlando Bloom kimdir, Orlando Bloom’un hayatı, Orlando Bloom hakkında bilgi konusunu ele aldığımız yazımızda son olarak Orlando Bloom’un ailesinden bahsedeceğiz. Ünlü oyuncu Orlando Bloom’un annesinin ismi Sonia Constance Josephine’dir. Orlando Bloom 13 yaşına kadar babasının “Harry Bloom” olduğunu sanmıştır. Harry Bloom’un ölümünden 9 yıl kadar sonra annesi ünlü oyuncunun biyolojik babasının gerçekte “Colin Stone” olduğunu söylemiştir. Orlando Bloom’un bir kız kardeşi vardır. Orlando Bloom’un 1975 doğumlu ablasının ismi “Samantha Bloom”dur.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir