Orlando Bloom’un Hayatı, Orlando Bloom Nasıl Ünlü Oldu, Orlando Bloom Hakkında Bilinmeyenler

orlando bloomYazımızda Orlando Bloom’un hayatı, Orlando Bloom nasıl ünlü oldu ve Orlando Bloom hakkında bilinmeyenler konusunu soru cevap şeklinde ele alacağız.

Öncelikle ünlü oyuncu Orlando Bloom’un ölçülerini ve genel özelliklerini ele alalım. Orlando Bloom’un boyu kaçtır? Orlando Bloom’un boyu 1,79 metredir. Orlando Bloom’un kilosu kaçtır? Orlando Bloom 68 kg kiloya sahiptir. Orlando Bloom’un saç rengi nedir? Orlando Bloom koyu kahverengi saçlara sahiptir. Orlando Bloom’un göz rengi nedir? Orlando Bloom ismi ile tanınan sanatçı koyu kahverengi gözlere sahiptir.

Orlando Bloom’un dövmelerinden “dokuz” anlamına gelen ve “Yüzüklerin Efendisi” serisinden kalmış olan dövmesi en dikkat çekici olanıdır. Orlando Bloom’un evcil hayvanı var mıdır? Orlando Bloom’un evcil hayvan olarak bir adet saluki köpeği vardır. Orlando Bloom köpeğini “Sidi” adıyla çağırmaktadır.

Orlando Bloom’un kısaca hayatından bahsedersek yetenekli aktör yazar bir anne ve gerçek babası bildiği yine yazar olan bir babanın oğlu olarak dünyaya gelmiştir. Dört yaşındayken babasını kaybeden Orlando Bloom, gerçek babasının kim olduğunu 13 yaşında öğrenmiştir. Orlando Bloom’un gerçek babası daha sonraları vasisi olmuş ve annesinin yanında onun koruyuculuğunu üstlenmiştir. Annesinin yönlendirmeleri ile sanat ve drama alanında eğitim alan Orlando Bloom 16 yaşına girdiğinde bu alanda eğitim veren bir kolejde okumak üzere Londra’ya gitmiştir. İngiliz televizyon dizileri olan “Casualty” ve “Midsomer Murders” programlarında rol almaya başlayan Orlando Bloom ardından 1997 yılında kendisinin çıkış filmi olan “Wilde” ismindeki İngiliz yapımı biyografik filmde oynamıştır.

Orlando Bloom nasıl ünlü oldu? Orlando Bloom tüm dünyada büyük ilgiyle izlenmiş olan “Yüzüklerin Efendisi” üçlemesinde canlandırdığı Elf okçusu “Legolas” karakteri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Bu üçlemenin ardından “Karayip Korsanları”, “Truva”, “Kingdom of Heaven” gibi gişe getirisi yüksek yapımlarda rol alan başarılı aktör tüm dünyada takip edilmeye başlamıştır. Daha çıkmadan çok konuşulan bir yapım olan “Hobbit”te Orlando Bloom “Legolas”ı canlandıracaktır.

Orlando Bloom’un hayatı, Orlando Bloom nasıl ünlü oldu ve Orlando Bloom hakkında bilinmeyenler konusunu soru cevap şeklinde ele aldığımız yazımızda ünlü oyuncu ile ilgili son soru Orlando Bloom’un en sevdiği arkadaşları kimlerdir? Orlando Bloom’un en sevdiği arkadaşları arasında önde gelen kişiler 1977 doğumlu Amerikalı aktris olan ve “Yüzüklerin Efendisi” üçlemesinde “Arwen Undómiel” karakterini canlandıran Liv Tyler, “Friends” dizisiyle tanınan ünlü sinema ve dizi oyuncusu Jennifer Aniston ve “Karayip Korsanları” sinema filminden rol arkadaşı ünlü aktör Johnny Depp vardır.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir