Penelope Cruz Kimdir, Hayatı, Penelope Cruz Hakkında Bilgiler, Soru Cevap

penelope cruzYazımızda Penelope Cruz kimdir, Penelope Cruz’un hayatı, Penelope Cruz hakkında bilgiler konusunu soru cevap şeklinde ele alacağız.

Penelope Cruz’un gerçek adı nedir? Penelope Cruz ismi ile tanınan sanatçının gerçek ismi Penelope Cruz Sanchez’dir.

Penelope Cruz ne zaman doğdu? Penelope Cruz 1974 yılında doğmuş bir oyuncudur. Penelope Cruz’un doğum tarihi 28 Nisan 1974’tür.

Penelope Cruz nerelidir? Penelope Cruz bir İspanyol’dur. Sanatçı İspanya’nın Madrid şehrinde doğmuş bu şehirde büyümüştür.

Penelope Cruz’un burcu nedir? Penelope Cruz’un burcu boğadır.

Penelope Cruz’un babasının adı nedir? Penelope Cruz’un babası Eduardo Cruz’dur.

Penelope Cruz’un annesinin adı nedir? Penelope Cruz’un annesi Encarna Sanchez’dir.

Penelope Cruz’un boyu kaçtır? Penelope Cruz orta boylu sayılabilecek sanatçılardandır. Penelope Cruz’un boyu 1,66 metredir.

Penelope Cruz’un saç rengi nedir? Penelope Cruz kahverengi saçlara sahiptir.

Penelope Cruz’un göz rengi nedir?  Penelope Cruz ismi ile tanınan sanatçı tıpkı saçları gibi kahverengi gözlere sahiptir.

Penelope Cruz Oscar’ı dünyanın en saygın sinema ödülünü kazanmış bir oyuncudur. Sanatçının oynadığı Jamon filmi 1992 yılında yabancı dilde en iyi film ödülünü almıştır. Bu filmin ilginç özelliği Penelope Cruz’un henüz ilk filmi olmasıdır. Ayrıca 2008 yapımı Vicky Cristina Barcelona filmindeki başarılı performansı ona En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü kazandırmıştır.

Penelope Cruz kimdir, Penelope Cruz’un hayatı, Penelope Cruz hakkında bilgiler konusunu soru cevap şeklinde ele aldığımız yazımızda son olarak Penelope Cruz kiminle evli sorusunu cevaplayacağız. Başarılı oyuncu üç yıllık birlikteliğin ardından 2004 yılında Tom Cruise’dan ayrılmıştır. Ayrılma nedeninin Tom Cruise’un Scientoloji inancı olduğu iddia edilmiştir. Günümüzde ise Penelope Cruz Javier Bardem ile evlidir. Penelope Cruz Javier Bardem ile 14 Temmuz 2010 tarihinde bir araya gelmiştir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir