Sasha Pieterse Kimdir, Hayatı, Sasha Pieterse Hakkında Bilgi

sashaYazımızda Sasha Pieterse kimdir, Sasha Pieterse hayatı ve Sasha Pieterse hakkında bilgi konusunu ele alacağız.

Sasha Pieterse kimdir? Sasha Pieterse kısaca ünlü ABD’li genç aktris ve şarkıcıdır. 1996 doğumlu olan yetenekli sanatçı henüz 6 yaşında iken oyunculuğa başlamış ve o zamandan beri önemli sinema filmlerinde ve televizyon yapımlarında rol almıştır. Amerikan yapımı gençlik drama ve macera dizisi olan ve Türkiye’de de gösterilen “Pretty Little Liars” ismindeki seride ana karakter olarak canlandırdığı “Alison DiLaurentis” rolü ile tanınmıştır. Başarılı sanatçı oyunculuğunun yanında şarkıcılık kariyerini de sürdürmektedir. Sasha Pieterse 2013 yılında çıkış single’ı olan “This Country is Bad Ass” ismindeki şarkıyı çıkarmıştır.

Sasha Pieterse’nin gerçek adı nedir? Sasha Pieterse ismi ile tanınan sanatçının gerçek isminin bir kısmını kullanmaktadır. Sasha Pieterse’nin tam ismi Sasha Embeth Pieterse şeklindedir. Sasha Pieterse’nin takma adı nedir? Sasha Pieterse ismi ile tanınan sanatçının yakınları ve hayranları tarafından telaffuz edilen bilinen takma ismi yoktur. Genç aktris ismi ile yani “Sasha” adıyla anılır.

Sasha Pieterse nerelidir? Sasha Pieterse Amerikalı bir oyuncudur. Fakat ünlü şarkıcının doğduğu yer Güney Afrika’nın Johannesburg kentidir.

Sasha Pieterse ne zaman doğdu? Sasha Pieterse 1996 yılında doğmuş bir oyuncudur. Sasha Pieterse’nin doğum tarihi 17 Şubat 1996’dır. Sasha Pieterse yaşı 2014 itibarıyla 18’dir.

Sasha Pieterse’nin biyografisi, kısaca hayatı, nasıl ünlü oldu? Sasha Pieterse Güney Afrika’da dünyaya gelmiştir. Ailesi Sasha henüz üç yaşındayken Amerika’ya taşınmış Las Vegas’a yerleşmiştir. Ailesinin tüm dünyada gösteri yapan profesyonel bir akrobatik dans takımında çalışması onun çok küçük yaşta eğlence sektörü ile tanışmasını sağlamıştır. Bu sayede kolaylıkla bir ajans ile anlaşıp reklamlarda oynamaya başlamıştır. Sasha Piterse ilk iş tecrübesini henüz 5 yaşlarında iken yaşamıştır.

Oyunculuk kariyerinr 6 yaşında adım atan Sasha Pieterse’nin “Family Affair” dizisinde ana karakterlerden “Buffy Davis”i başarıyla canlandırmıştır. 2005 yılında “House” ismindeki ünlü dizinin bir bölümünde canlandırdığı “Andy” karakteri ile dikkat çekmeyi başarmış ismi Emmy ödülleri ile birlikte anılmaya başlamıştır.

2005 yılında ilk film tecrübesini yaşayan Sasha Pieterse “The Adventures of Sharkboy and Lavagirl in 3-D” ismindeki dizide “Marissa” karakterini canlandırmıştır.

Sasha Pieterse’nin tüm dünyada tanınmasını ve ünlü bir oyuncu olmasını sağlayan yapım ise gençlik drama ve macera türünden bir dizi olan ve dünya genelinde Türkiye dahil birçok ülkede gösterilen “Pretty Little Liars” ismindeki televizyon serisi olmuştur. Genç yıldız 5. sezonu çekilen filmde ana karakterlerden birisi olan “Alison DiLaurentis”i canlandırmaktadır.

Sasha Pieterse kimdir, Sasha Pieterse hayatı ve Sasha Pieterse hakkında bilgi konusunu ele aldığımız yazımızda son olarak Sasha Pieterse’nin burcu nedir? Sasha Pieterse’nin burcu kovadır.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir