Shakira Hakkında Gerçekler, İle İlgili Bilgiler, Shakira Hakkında Az Bilinenler

shakiraYazımızda Shakira hakkında gerçekler, Shakira ile ilgili bilgiler ve Shakira hakkında az bilinenler konusunu soru cevap şeklinde ele alacağız.

Shakira’nın gerçek adı nedir? Shakira ismi ile tanınan sanatçının gerçek isminin bir kısmını kullanmaktadır. Shakira’nın tam ismi Shakira Isabel Mebarak Ripoll şeklindedir. Shakira Arapça bir kelimedir ve Türkçe “güzel, hoş, zarif” karşılıkları vardır. “Barbie” bebeklerinin Shakira’nın görünüşünden esinlenilerek yapıldığı söylenir. Shakira’nın takma adı nedir? Shakira ismi ile tanınan sanatçının en fazla telaffuz edilen takma ismi “Shaki”dir.

Shakira nerelidir? Shakira Kolombiyalı bir şarkıcıdır. Shakira’nın doğduğu yer Kolombiya’ya  bağlı Barranquilla kentidir. Ünlü şarkıcının çocukluk ve gençlik yılları bu kentte geçmiştir. Shakira hangi okulda okudu? Shakira ilkokul ve lise eğitimini çocukluk ve gençlik yıllarını geçirdiği  Barranquilla’da bulunan ve bir Katolik okulu olan “La Ensenanza School” ismindeki okulda görmüştür.

Shakira’nın hobileri nelerdir? Shakira korku filmi izlemekten ve yüzük biriktirmekten hoşlanır. Shakira’nın sevmediği şeyler arasında ise alkol, kahve ve şeker vardır. Bir dönem görünüşüne kafasını çok takan başarılı yıldız güzellik ürünlerini toplayıp yakmıştır.

Shakira hangi dilleri konuşabilmektedir? Yetenekli şarkıcı Shakira ana dili olan İspanyolcanın yanında İngilizce ve Portekizceyi de akıcı şekilde konuşabilmektedir. Ünlü şarkıcı aynı zamanda Arapça, İtalyanca, Katalanca ve Fransızca dillerini de biraz bilmektedir.

Shakira’nın hayırseverlik faaliyetleri arasında Shakira 1995 yılında kurduğu “Pies Descalzos Foundation” ismindeki vakıf yer alır. Bu vakıf fakir Kolombiyalı çocuklara özel eğitim imkanı sağlamaktadır.

Shakira’nın evcil hayvanı var mıdır? Ünlü şarkıcı Shakira üç adet köpeğe sahiptir. Shakira’nın köpeklerinin isimleri sırasıyla Coquito, Chan ve Gordita şeklindedir.

Shakira’nın ilk albümünün ismi nedir? Shakira 1990 ilk albümünü çekmiş fakat bir yıl sonra 1991 yılında yayınlamıştır. O dönemler 13 yaşında olan Shakira’nın bu ilk albümünün adı “Magia” şeklindedir.

Shakira hakkında gerçekler, Shakira ile ilgili bilgiler ve Shakira hakkında az bilinenler konusunu soru cevap şeklinde ele aldığımız yazımızda son soru Shakira’nın ilk filminin ismi nedir? Shakira 1996 yılında ilk kez bir filmde rol almıştır. Filmin orijinal ismi “El Oasis” şeklindedir. Shakira bu filmde “Luisa Maria” karakterini canlandırmıştır.

 

You may also like...

1 Response

  1. Nisa ..... diyor ki:

    Shakira şu an nerededir, şu an çıkmaya hazırlanan şarkısı var mıdır bilginiz varsa yazar mısınız çok teşekkür ederim bu güzel bilgiler içinde ayrıca emeginize sağlık :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir