Shakira Kimdir, Hayatı, Shakira Hakkında Bilgi

shakiraYazımızda Shakira kimdir, Shakira hayatı ve Shakira hakkında bilgi konusunu ele alacağız.

Shakira kimdir? Shakira kısaca ünlü Lübnan asıllı Kolombiyalı şarkıcı ve söz yazarıdır. 90’lı yıllardan günümüze pop ve rock müzik türlerinde verdiği eserlerle ve yarı Arap yarı Latin figürü içeren danslarıyla bilinir.

Shakira’nın kısaca hayatı, nasıl ünlü oldu? Shakira baba tarafından geçmişi Lübnan’a, anne tarafından ise İspanya ve İtalya’ya dayanan bir ailenin kızı olarak Kolombiya’da dünyaya gelmiştir. İki yaşında iken üvey abisini bir motosiklet kazasında kaybetmiştir. Babası bu duruma çok üzülmüş o günden sonra üzüntüsünü gizlemek için güneş gözlüğü kullanmaya başlamıştır. Çok küçük yaşlarda şiir yazmaya başlayan ünlü yıldız henüz dört yaşındayken “Kristal Gül” ismini taşıyan şiiri yazmıştır.

Shakira babasının daktilo başında hikayeler yazmasından çok etkilenmiş yılbaşı hediyesi olarak istediği daktilo ile şiir yazmaya devam etmiştir. Daha sonra bu şiirlerini şarkıya dönüştürmüş “Koyu Gözlükler” ismini verdiği ilk şarkısını babasına ithaf etmiştir. Babasıyla gittiği bir Arap restoranında Arap müziği ve ileride kendisi üzerinde etkisi olacak Arap dansıyla tanışmıştır. Dini eğitim de aldığı okulda şarkı söylemeyi çok seven bir öğrenci olmuş ancak müzik öğretmeni onun sesini bir keçiye benzettiği için okul korosuna alınmamıştır. Shakira da müzik yerine öğrendiği dans figürlerini her Cuma okulda sergilemeye başlamıştır. On yaşından sonra bölgesinde yeteneği ile adından bahsettiren Shakira, yaşadığı bölgedeki çok sayıda etkinliğe davet edilmeye başlamış bu esnada onu meşhur yapan kariyerine başlamasında büyük rolü olan Monica Ariza ile tanışmıştır.

Shakira ne zaman doğdu? Shakira 1977 yılında doğmuş bir şarkıcıdır. Shakira’nın doğum tarihi 2 Şubat 1977’dir.

Shakira kimdir, Shakira hayatı ve Shakira hakkında bilgi konusunu ele aldığımız yazımızda son olarak Shakira’nın burcu nedir? Shakira’nın burcu kovadır.

You may also like...

6 Responses

 1. vuslatı diyor ki:

  shakira osmalı soyundan olarak göç edenlermiş

 2. timur diyor ki:

  shakera chok guzal ve uni sevyurm

 3. emine diyor ki:

  I love you Shakira

 4. selma diyor ki:

  süper

 5. nihal diyor ki:

  Shakira’yı ben çok seiyorum. I loe you shakira.

 6. Shakirians diyor ki:

  Shakiria taş değil kaya değil meteor mübarek çok güzel ben antidende fan danda öte shakirians’ım I Love You Shakira

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir