Taylor Swift’in Hayatı, Taylor Swift ile İlgili Bilgiler, Gerçekler

taylor swift

Yazımız Taylor Swift’in hayatı, Taylor Swift ile ilgili bilgiler, Taylor Swift ile ilgili gerçekler konusu hakkındadır.

Taylor Swift kimdir? Taylor Swift Amerikalı bir pop müzik sanatçısıdır. “Love Story” ve “You Belong With Me” gibi parçalarla yalnız Amerika’da değil çok sayıda ülkede hit olmuş büyük bir hayran kitlesi oluşmuştur. Grammys ödüllerini de içeren önemli ödüller kazanmıştır. 2008 yılında “Fearless” ismiyle çıkardığı albüm en çok satan albümler listesinin ilk sırasında yer almıştır.

Taylor Swift’in doğum günü ne zamandır? Taylor Swift 13 Aralık 1989 tarihinde doğmuştur.

Taylor Swift’in gerçek adı nedir? Taylor Swift’in asıl ismi Taylor Alison Swift’tir

Taylor Swift’in doğum yeri neresidir? Taylor Swift Pennsylvania’ya bağlı Wyomissing’de dünyaya gelmiştir. Yaşamının ilk yıllarını burada ailesinin yılbaşı ağacı çiftliğinde geçirmiştir. Taylor Swift’in büyükannesi profesyonel bir opera şarkıcısıdır. Swift de büyükannesinin yolundan gitmiştir. 10 yaşına kadar çok sayıda etkinlik ve yarışmada şarkı söylemiştir. 11 yaşına geldiğinde kendi şarkılarını yazmaya, 12 yaşında ise gitar öğrenmeye başlamıştır. Müzik kariyerini devam ettirmek isteyen sanatçı country müziğin en güçlü olduğu yer olan Nashville’ye giderek kaset anlaşmaları yapmaya çalıştı. Müzik kariyerini sürdürebilmesi için ailesi de aynı bölgede bulunan Hendersonville’ye taşınmıştır.

Taylor Swift nasıl keşfedildi? Yıldızların performanslarını sergiledikleri Narsville’deki The Bluebird Cafe’de bir müzik şirketi onu beğenip anlaşma yaptı. Ardından ilk single çalışmasını çıkaran Taylor Swift beğenilerek meşhur oldu.

Taylor Swift’in ilk şarkısı hangisidir? Taylor Swift’in ilk şarkısı 2006 yılında çıkardığı “Tim McGraw” adını taşır. Ülkedeki listelerde ilk 10 listesine yükselebilmiştir. Aynı yılın Ekim ayında kendi adıyla çıkardığı albümde de bu şarkı yer almıştır.

Taylor Swift’in ilk albümünün ismi nedir? Taylor Swift’in ilk albümü kendi adını taşımaktadır. Albüm 2,5 milyondan fazla satmıştır. Bu albümün ardından daha popüler olmayı başaran single parçalar bunu takip etmiştir. Örneğin “Our Song” müzik listelerde ilk sıraya kadar yükselmiştir. Ayrıca “Teardrops on My Guitar”, “Picture to Burn” gibi parçalar da başarılı olmuştur.

Taylor Swift’in hayatı, Taylor Swift ile ilgili bilgiler, Taylor Swift ile ilgili gerçekler konusu ile ilgili yazımızın son sorusu Taylor Swift’in kazandığı ödüller hangileridir? Şarkıcı toplamda yedi kez Grammy Ödülü kazanmıştır. Bunun yanında ilk kez 2007 yılında kazandığı CMA(Country Music Association) ödülleri ile birkaç kez ACM(Academy of Country Music) ödülleri ve MTV ödülleri almıştır. 2008 yılında çıkardığı “Fearless” albümü 11 hafta boyunca hit parça olarak kalmıştır.

27 thoughts on “Taylor Swift’in Hayatı, Taylor Swift ile İlgili Bilgiler, Gerçekler

  1. Taylor swift onun hayraniyim onu cok seviyorum bayiliyorum cok cekici ve guzel askimmm

  2. Ben Taylor Swift’in you belong with me şarkısınıa hastayım ve orada çook güzel çıkmış. ve orada ki oğlan da yakışıklııııı

  3. Taylor favori şarkıcım Safe&Sounds biraz kötüydü diğer şarkıları çok iyi ve Taylor New York’lu

  4. ben bi Swiftieyim ve onu çok seviyorum. o bnm cnm,birtanem ailem kadar çok seviyorum ben onuuu………

  5. cnıııııııımm kızlar kimse onu benden çok sevemez odam onun posterleriyle dolu ve o benim tmm mı arkdşlrr?

  6. Ben normal bir Swiftie değilim yani onu herkesten daha çok sevdiğime eminim o iyiki var onu çok seviyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>