Elma Salyangozu Özellikleri, Elma Salyangozu Hakkında Bilgi

elma_salyangozu_ozellikleri_elma_salyangozu_hakkinda_bilgiElma salyangozu özellikleri nelerdir? Elma salyangozu hakkında bilgi.

Yazımızda elma salyangozu özellikleri nelerdir sorusunu cevaplayacak, elma salyangozu hakkında bilgi vereceğiz.

Elma salyangozu özellikleri olarak saldırgan olamayan sakin hayvanlar oldukları söylenebilir.

Elma salyangozu akvaryumu nasıl olmalı? Sakin olduklarından sakin balıkların olduğu akvaryumlarda bakılması gerekir. Elma salyangozu bakımı kolaydır.

Elma salyangozu akvaryuma faydaları olduğu için ve görünüşleri dolayısıyla tercih edilir. Fakat elma salyangozları tırmanmayı seven su canlılarıdır ve bu bakımdan kenarları keskin olmayan kayalar vs. koymak faydalı olur.

Elma salyangozu akvaryumdan çıkar mı? Bir önemli hususta elma salyangozu aç kaldığı takdirde akvaryumdan çıkıp yem aramaya çalışır. Bunu engellemek için beslenmesine dikkat etmek ve akvaryumun üstünü sürekli kapalı tutmak gerekir.

Elma salyangozu türleri olarak birçok türü ve renkte olanı vardır. Elma salyangozu yosun yer mi? Elma salyangozları akvaryum içinde biriken yosunları temizledikleri için birçok akvaryum sever akvarist tarafından tercih edilir.

Eğer bitkili bir akvaryumunuz varsa alacağınız elma salyangozu hangi bitkileri yer sorusunun cevabını bulmalı ve bitkilerle fazla ilgilenmeyen ve daha çok pul yem ve meyve sebze tüketen elma salyangozu türlerinden olan pomacea bridgesii beslemeniz önerilebilir.

Elma salyangozu özellikleri, elma salyangozu hakkında bilgi başlıklı yazımızda son cevap vereceğimiz soru şu şekildedir. Elma salyangozu bitkiye zarar verir mi? Elma salyangozunun bazı türleri pomacea canaliculata gibi akvaryum içindeki bitkilere zarar verebilir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir