Endler Balığı Özellikleri, Endler Balığı Hakkında Bilgi

endler_baligi_ozellikleri_endler_baligi_hakkinda_bilgiYazımızda tatlı su balığı olan endler balığı özelliklerini ele alacak, endler balığı hakkında bilgi vereceğiz.

Endler balık tatlı su balıklarıdır ve Latincesi Acanthophacelus wingei şeklindedir. Endler s guppy veya Endler olarak da bilinir.

Endler balıkları Poecilia türüne aittir. Lepistes balığı hangi balıklarla yaşar sorusunun cevaplarından birisi de endler balığıdır. Çünkü endler balıkları köken olarak Venezuela’nın Paria Peninsula’sında lepistes balıkları ile beraber yaşarlar.

Endler balığı özelliklerine baktığımızda Guppy (lepistes) türleri gibi oldukça renkli balıklar oldukları görülür. Ayrıca end balıkları barışçıl türlerdir.

Endler bakımı nasıldır? Acanthophacelus wingei (Endler) balıkları etçil ve otçul beslenirler. Endler akvaryumu içinde orta veya yüzey bölümde yüzerler. Endler bakımı kolay ve dayanıklı balıklardır.

Tatlı su balıkları Acanthophacelus wingei (Endler) lepistes balıkları ile kolayca çiftleşip kırma yavrular doğurabilirler.

Acanthophacelus wingei(Endler) 23-24 günde bir yavrulayabilirler. Endler yavrularıyeme tehlikesinden dolayı hamile dişi yavruluk içine veya bol bitkili akvaryuma konulmalıdırlar. Küçük dişi endlers balığı 4-6 tane, büyükler ise 20’nin üzerinde yavru bırakabilir.

Endler balığı özellikleri, endler balığı hakkında bilgi başlıklı yazımızda son soru ise şu şekildedir. Endler cinsiyet ayrımı nasıl yapılır? Acanthophacelus wingei (Endler) balıklarında dişiler erkeklere göre daha renksiz ve iri olurlar.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir