İspinoz Kuşlarının Özellikleri, İspinoz Kuşu Hakkında Kısa Bilgi

ispinoz_kuslarinin_ozellikleri_ispinoz_kusu_hakkinda_kisa_bilgiYazımızda ispinoz kuşlarının özelliklerini ele alacak, ispinoz kuşu hakkında kısa bilgi vereceğiz.

İspinoz kuşu nedir? Familyası ispinozgiller; cinsi Fringilla olan kuş türlerine ispinoz denir. Ötücü bir kuş çeşidi olan ve ormanlarda hayat süren ispinoz kuşlarının Anadolu’da geniş bir doğal yaşam alanları vardır.

İspinoz üretimi için gerekli olan ortamlar arasında ormanlar, bahçeler ve hatta yerleşim yerleri sayılabilir. İspinoz kuşları ağacı severler ve ağaç olan hemen her yerde yaşayabilirler.

İspinoz kuşu cinsiyet ayrımı nasıldır? İspinoz yuvasını erkek kuş şubat ya da mart aylarında hazırlar. İspinoz çiftleşmesinin ardından yalnızca dişi kuş kuluçkaya yatar.

İspinoz yumurtaları sayısı ortalama olarak 5 adettir. İspinoz kuluçka süresi ise 13 veya 14 gün sürmektedir. İspinoz kuşlarının boyları ortalama olarak 15 cm kadardır.

İspinoz kuşu ne yer? Erişkin ispinoz kuşları genellikle bitkisel besinlerle beslenir. Ana yemekleri arasında meyveler ve tohumlar bulunur.

İspinoz kuşlarının özellikleri, ispinoz kuşu hakkında kısa bilgi başlıklı yazımızda son olarak yavru ispinoz kuşu ne ile beslenir sorusunu yanıtlayacağız. İspinoz kuşları yavrularını daha çok tırtıl, örümcek ve böcek gibi canlılarla beslerler.

You may also like...

1 Response

  1. Metin diyor ki:

    ispinoz kuşlarında dişi erkek ayırımı hakkında bilgi unutulmuş herhalde.Küçük bir not ile bilgilendirme yapılırsa yerinde olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir