Muhabbet Kuşu Özellikleri, Muhabbet Kuşu Hakkında Bilgiler

muhabbet_kusu_ozellikleri_muhabbet_kusu_hakkinda_bilgilerYazımızda muhabbet kuşu özelliklerine değinecek muhabbet kuşu hakkında bilgiler vereceğiz.

Muhabbet kuşu ailesi hangisidir? Muhabbet kuşu papağangiller ailesinden olan kuş severler tarafından yaygın olarak beslenen bir türdür.

Muhabbet kuşu boy olarak ortalama 18 cm uzunluktadır. Muhabbet kuşu renkleri doğal olarak sarı, beyaz ve yeşildir. Yapay muhabbet kuşu yüzlerce farklı renkte üretilebilir.

Muhabbet kuşu erkek dişi nasıl belli olur? Erkek ve dişi muhabbet kuşu birbirine benzerdir. Erkek muhabbet kuşları dişilere göre daha aktif ve konuşkandırlar.

Muhabbet kuşları ne zaman ergenliğe girer? Muhabbet kuşları 1-2 yaşına ulaştıklarında ergen olurlar.

Muhabbet kuşları ne kadar yaşar? Muhabbet kuşlarının ortalama ömrü 9-11 yıl arasındadır ve bu süre bakılma şekilleri, beslenme gibi durumlara göre azalabilir veya artabilir.

Muhabbet kuşu konuşur mu? Muhabbet kuşları henüz yavru iken alınıp büyütülürse basit kelimeler öğretilip taklit ettirilebilir. Muhabbet kuşu elle beslemek için de yavru iken alınıp büyütülürken alıştırılması gereklidir.

Muhabbet kuşu hakkında bilgiler verdiğimiz yazımızı muhabbet kuşu özelliklerinden son birkaçına daha yer verip sonlandıracağız. Muhabbet kuşları narin yapılıdırlar ve oldukça zekidirler. Ara sıra fazla gürültücü ve dağınık olmasına karşın muhabbet kuşu sıcakkanlı beslenmesi zevkli bir evcil hayvandır.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir