Lepistes Balıkları Özellikleri, Lepistes Balıkları Hakkında Bilgi

lepistes_baliklari_ozellikleri_lepistes_baliklari_hakkinda_bilgiLepistes balıkları özellikleri nelerdir? Lepistes balıkları hakkında bilgi

Yazımızda lepistes balıkları özelliklerine değinecek, lepistes balıkları hakkında bilgi vereceğiz. Canlı doğuran akvaryum balıklarından lepistes latincesi alfaro huberi olan balığın anavatanı Guetemala’nın güneyi, Honduras ve Nikaragua’dır.

Lepistes balığı genel özelliklerinden gösterişli ve hareketli olması ile bilinirler.

Lepistes nerede yaşar? Alfaro huberi hızlı akan nehirlerde yaşar.

Lepistes nasıl beslenir? Barışcıl bir tatlı su canlısı olan lepistesler etçil ve otçul beslenirler.

Lepistes kaç cm büyür? Dişi ve erkek lepistes için sorunun cevabı farklılaşır. Dişi alfaro huberi balıkları erkeklere göre daha iri yapıdadırlar. Dişiler 7 cm, erkekler 5 cm’ e kadar büyürler.

Lepistes balığı dişi erkek ayrımı oldukça rahat yapılabilir. Dişi balıkların kuyrukları yelpaze şeklinde iken erkek balıkların kuyrukları sivridir. Bu bölümde lepistes nasıl ürer sorusunu cevaplayacağız. Alfaro huberi balıklarının üretimi kolaydır. Lepistes nasıl doğum yapar? Lepistesler canlı doğururlar. Lepistes balığı ne kadar zamanda doğurur? Lepistes balıkları 26-28 günde yavrularlar. Lepistes kaç haftada doğurur? 5 – 6 haftada bir yavru verirler. Şimdi de lepistes akvaryumu nasıl olmalı konusunu ele alalım.

Lepistes akvaryumu kaç litre olmalı? Alfaro huberi tatlı su canlıları en az 65 litrede yaşarlar. Lepistes akvaryumu bitkileri bol olmalıdır. Bitkisiz tanklarda bakılması balıklarda strese neden olabilir. Alfaro huberi çok iyi bir sıçrayıcıdır bu bakımdan lepistes balıkları akvaryumu kapağı her zaman kapalı bırakılmalıdır.

Lepistes balıkları özellikleri, lepistes balıkları hakkında bilgi başlıklı yazımızda son bahsedeceğimiz konu Lepistes yukarıda yüzüyor durumunun bir problem olduğudur. Lepistes nasıl akvaryumda yaşar? Çünkü lepistesler akvaryumda orta seviyelerde yüzerler.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir