Plati Balığı Özellikleri, Plati Balığı Hakkında Bilgi

plati_baligi_ozellikleri_plati_baligi_hakkinda_bilgiYazımızda plati balığı genel özellikleriniele alacak plati balığı hakkında bilgi vereceğiz.

Tatlı su balığıdır. Latincesi xiphophorus variatus olan “Günbatımı plati” Güney Meksika da yavaş akıntılı düz nehirlerde yaşar.

Plati balığı nasıl beslenir? Plati balığı etçil ve otçul beslenebilen barışçıl bir tatlı su balığıdır.

Plati balığı nasıl bakılır? Plati balığı bakımı kolaydır, çok fazla yem ayırt etmezler. Oldukça güzel ve hareketli balıklardır.

Plati balığı nasıl doğurur? Tatlı su balığı xiphophorus variatus (Günbatımı plati) canlı doğurur.

Plati balığı kaç yavru doğurur? Plati balıkları 30-50 arası yavru verirler.

Plati balığı akvaryumu nasıl olmalı? Plati balığı yavru bakımı ve yavruların korunması için bol bitkili bir akvaryum tercih edilmeli veya yavrular ayrılmalıdır.

Akvaryum içindeki bitkileri yiyebildikleri için plati balığı akvaryumunda hızlı gelişen ve sert yapraklı bitkiler tercih edilmelidir. En az 50 litre akvaryumda bakılması önerilir.

Tatlı su balığı xiphophorus variatus (Günbatımı plati) soğuk sudan hoşlanırlar. Plati balığı akvaryum sıcaklığı olarak 15°C – 25°C derece sıcaklık uygundur.

Plati balığı özellikleri, plati balığı hakkında bilgi başlıklı yazımızda son olarak bu balık çeşidinin uzunluğuna değineceğiz. Xiphophorus variatus plati balığı boyu (Günbatımı plati) 7 cm’ye kadar büyürler.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir