Teleskop Japon Balığı Özellikleri, Teleskop Balığı Hakkında Bilgi

teleskop_japon_baligi_ozellikleri_teleskop_baligi_hakkinda_bilgiYazımızda teleskop japon balığı özellikleri nelerdir sorusunu cevaplayacak teleskop balığı hakkında bilgi vereceğiz.

Akvaryumda en çok beslenen balıklar arasında teleskop balığı bir diğer adıyla Japon balığı sayılabilir. Japon balığı kökeni sazandır ve Japon balığı anavatanı ise Çin’dir.

Japon balığı çeşitleri ve türleri çok sayıdadır. Teleskop balığı renklerinden farklı bir çeşit olan siyah teleskop balığı (black moor) bunlardan biridir. Siyah teleskop gözlü japon balığı siyah rengi ve yanlara doğru çıkık göz şekli ile kolayca ayırt edilirler.

Yazımızın bu bölümünde japon balığı akvaryumu nasıl olmalı sorusunu cevaplayacağız.

Japon balıkları ışığı sever mi? Japon balığı ışıklandırma hususunda dikkat edilmesi gereken akvaryum balığı türüdür. Çünkü japon balığı ışıktan korkuyor.

Teleskop balığı nasıl beslenir? Teleskop balıkları yeşillik kadar canlı yemleri de severek yerler.

Teleskop balığı nasıl bakılır konusuna özen gösterilmelidir. Çünkü diğer japon balıklarına göre teleskoplar daha hassastırlar. İyi bakılmadıkları takdirde teleskop balığı göz hastalıklarına yakalanabilirler. Ayrıca sağlıklı olmayan teleskop balığı beyaz lekeler, beneklerinden anlaşılabilir.

Celestial japon balığı teleskop balığına benzer başka bir japon balığı çeşididir. Cins olarak ayırt etmek bakımından japon balığı nasıl anlaşılır sorusunun yanıtı ise çok basittir. Teleskop balığı gözleri yana doğru çıkık iken Celestial japon balığı gözleri yukarı doğru çıkıktır.

Teleskop japon balığı özellikleri, teleskop balığı hakkında bilgi başlıklı yazımızda son olarak Celestial japon balığı bakımı nasıl olmalı sorusunu yanıtlayacağız. Celestial japon balığı da aynı teleskop japon balığı gibi özen gösterilmesi gereken bir akvaryum balığıdır. Celestial japon balığının ışıklandırması yukarıdan olması gerekir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir