Amerika Yat Limanları Hangileri, En İyi Amerikan Marinaları Hakkında Bilgi

yatlimaniMarinaları konu olarak aldığımız Amerika Yat Limanları Hangileri, En İyi Amerikan Marinaları Hakkında Bilgİ başlıklı yazımızda Amerika’daki en iyi, en çok tercih edilen yat limanlarını ele alacağız.

Hevesli bir kayıkçı olabilirsiniz, Amerika’ya yolunuz düşmüş ve yat gezilerinden hoşlanıyor olabilirsiniz yada sadece yat limanlarının atmosferinden hoşlanıyor olabilirsiniz. Böyle durumlarda Amerika’daki en iyi marina durakları hangileri bilmeniz gerekir. Yazımızı okuduğunuzda Amerika marinalarından en iyileri hakkında bilgi edinmiş olacaksınız. Yazımızda Kanada’dan Meksika’ya kalburüstü, lüks ve olağanüstü olan ve su kenarında bulunan yat liman yerleri ele alınacaktır. Marinalar bulundukları kıyının yeri, rahat olması, değeri ve sunduğu servis ile alakalı olarak popülerlik durumlarına göre incelenecektir.

The Ritz Carlton, Marina del Rey: Yüksek standartlı bir Kaliforniya marinasıdır. Geleneksel Avrupa anbiyansının oluşturulduğu güzel kibar bir dekorasyona sahiptir. Kıyıda suyun kenarında beş adet şaşaalı aksa oturtulmuş marinaya bakan yapısı tercih edilme nedenlerinden birisidir.

The Nonantum Resort, Kennebunkport (Maine): Lüks Maine marinası rahatlığı ve lüksü önemseyenler için önemli bir duraktır. Bu yat limanı eğlence aktiviteleri ile ilgili ekstra hizmetler sunmaktadır. Spor ve balık tutma amaçlı deniz turlarına ve doğayı tanıma amaçlı deniz turlarına katılabilir kayak kiralayıp kendiniz gezebilirsiniz.

Montauk Yacht Club Resort Hotel and Marina: Yat magazinleri tarafından Kuzey Amerika’nın en iyi marina destinasyonları arasında gösterilmektedir. Bünyesinde yer alan ve kıyıyı işaretleyen deniz feneri en belirgin farklı özelliğidir.

The Westin Key West Resort & Marina: Amerika’da tercih edilen popüler bir marinadır. Lüksü, rahatlığı ve şekli ile bilinir. Zaten Westin ismi dünyaca bilinen lüks otel zincirinin de ismidir. “Victorian Style” adı ile bilinen ve “The Westin Rosort&Marina” otel zinciri ile özdeşleşen bu tarz gerçekten lüks ve rahatlık anlamında büyük hizmetler sunmaktadır.

Hawaii Prince Hotel Waikiki: Okyanus kıyısında yer alır. Waikiki’nin girişindeki Ala Wai yat limanındaki ikiz kulelerden oluşan bir oteldir. Buradaki kıyıda marinanın yanında yüksek standartta özel olarak tasarlanmış bir golf sahası da vardır ve golf oynamak da mümkündür.

Brentwood Bay Lodge & Spa, Victoria (B.C.): Lüks bir marinada olması gereken özelliklere sahip olan bir yat limanıdır ve sayısız detayı bünyesinde barındırır. Bunlardan bazıları bünyesinde bulundurduğu sanat galerisi, spa merkezi ve ekolojik macera yaşamanızı sağlayan merkezlerdir.

Puerto Isla Mujeres Resort & Yacht Club, Cancun: Bünyesinde lüks bir butik otel barındırması en farklı özelliğidir. Sükunet ve rahat bir ortam arayanlar dinlenebilecekleri bahçeler bulabilecekleri bir yat limanıdır. Bu marina Meksika Karayiplerinin bilinen en iyi korunmuş ve donatılmış limanıdır.

Harbor View Hotel & Resort, Martha’s Vineyard: Geçmişi 1891’lere uzanır fakat günümüzün gerektirdiği modern konforu sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Three Buoys Resort & Marina, Sicamous (B.C.): Çok güzel ve hoş bir su kıyısı yerleşim yeri olan Sicamous’un doğrudan önünde kurulmuştur. Görülmeye değer bir su yolunun yakınındadır ve bu su yolundan akan su çok berrak ve temiz görüntüsünden dolayı kristal su ismi ile adlandırılır. Kıyı boyunca kalacak lüks daireler ve sayısız tesis bulunmaktadır.

Amerika Yat Limanları Hangileri, En İyi Amerikan Marinaları Hakkında Bilgi başlıklı yazımızda bahsedeceğimiz son yat limanı Marina Fiesta Resort, Cabo San Lucas: Çok popüler bir Meksika marinasıdır. Bir yat limanından beklenen hemen her şeyi fazlasıyla bulabileceğiniz bir marinadır. Tasarımı egzotik Akdeniz’i yansıtır ve tropik bir ambiyansı vardır. Marina misafirlerine en keyifli rahatlık, ferahlık ve huzuru sağlamaktadır.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir