Amsterdam’da Ne Yapılır, Ne Meşhur, Amsterdam’da Gezilecek Yerler

van goghYazımızda Amsterdam’da ne yapılır, ne meşhurdur, Amsterdam’da gezilecek yerler konusunu ele alacağız.

Amsterdam bazı kötü alışkanlıkların yaygın olduğu Kırmızı Fener Sokağı ile meşhur bir şehirdir. Ancak şehri bu kadar basite indirgemek doğru değildir. Amsterdam aslında gezilecek yerleriyle de ünlü olması gereken bir yerdir. Bir grup yetişkin insanla da gitseniz, çocuklarınızla ve eşinizle de gitseniz herkesin eğlenip keyif alabileceği pek çok aktivite yapma imkanını bu tarihi şehirde bulabilme imkanınız vardır.

Amsterdam Van Gogh Müzesi: Amsterdam’a giden bir kişinin mutlaka uğraması gereken müzedir. Müzede Van Gogh ve arkadaşlarının yaklaşık 200 tablo çalışması, 450 tane de çizimi yer alır. Bu çalışmalar büyüleyici ve görülmeye değerdir. Van Gogh kısa hayatına çok sayıda unutulmaz eser sığdırabilmiş bir sanatçıdır. Resimlerinin renkli olması dikkat çekicidir. Post-empresyonist ressamın müzesi Amsterdam’da turistler tarafından da hak ettiği ilgiyi görmektedir.

Amsterdam Keukenhof Bahçeleri: Hollanda deyince akla hemen lale gelir. Keukenhof Bahçelerinde Hollanda’nın gururu olan lale ve diğer soğanlı bitkiler sergilenir. Bu bahçeler Lisse’de bulunmaktadır ve dünyanın en meşhur parklarından birisidir. Bahçenin canlı ve rengarenk görüntüsü ziyaretçilerine hoş anlar yaşatır. Lale sezonunda kameranızı götürmeyi unutmamanızı tavsiye ederiz.

Amsterdam’da Bisiklet Kiralamak: Bu kentte yaşayanların yarısından fazlası günlük yaşamlarında bisiklet kullanırlar. Çevrede dolaşmak, çocukları gezdirmek hatta işe gitmek için bile bisiklet kullanımı yaygındır. Buradaki yerli halk gibi bir bisiklet kiralayıp çevreyi gezin. Bu hem eğlencelidir hem de doğa dostu bir gezme yoludur.

Amsterdam Kanalları: Amsterdam’da 160’ı aşkın kanal bulunur. Amsterdam Kanallarındaki turlar bu şehri gezmenin en güzel yollarındandır. Suların üzerinde iş yapan çok sayıda farklı tur organizasyonu vardır. Kendi gezi stilinize uygun bir tur seçme olanağınız vardır.

Amsterdam De Wallen: Amsterdam’da başta da biraz değindiğimiz gibi gezilecek diğer yer Kırmızı Fener Sokağı’dır. Ancak burayı yetişkin insanlarla gezmenizi öneririz.

Amsterdam’ı konu aldığımız yazımızda Amsterdam’da ne yapılır, ne meşhurdur, Amsterdam’da gezilecek yerler ile ilgili bilgiler verdik. Eğer yakın bir zamanda Hollanda’ya gitmek gibi bir niyetiniz varsa yazımızda önerdiklerimizi göz önünde bulundurmanız size yolculuğunuzda yol gösterecektir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir