Bahama Adaları Hakkında Bilgi, Bahamalarda Gezilecek Yerler

bahamalarYazımızda Bahama Adaları hakkında bilgi, Bahamalarda gezilecek yerler ile ilgili bilgiler yer almaktadır.

Bahama Adaları mercan resiflerinden oluşan kayalar da  dahil edildiğinde toplam 2000 adadan oluşan adalar bölgesidir. Bahamalar sözcüğü İspanyolcadan gelir ve Türkçe karşılığı “sığ su” anlamına gelir. Bahamalar Karayip adalarının bir parçasıdır. Gerçekte Karayip Denizi’nde değil Atlantik Okyanusu içerisinde yer alır.

Dupduru, ışıltılı mavi denizi, cezbedici sahilleri ve tropik güneşi Bahamaları muhteşem bir tatil yeri haline getirmiştir. Kumsalda güneşin keyfini yaşamanın yanında çok sayıda su aktivitesi tatil severlerin tercihine sunulmuştur. Bunlar arasında dalış yerleri ve balık tutma alanları dünyanın en iyileri listesinde her zaman ilk sıralarda yer almaktadır.

Bahamalar size unutulmaz bir tatil deneyimi yaşatacak dünya klasmanındaki golf olanaklarıyla, tarihi alanlarıyla, muhteşem yemek ve gece mekanlarıyla ünlüdür. Bahama adalarını düğün, bal ayı gibi önemli günlerde tercih edebilirsiniz. Burada damak tadınıza ve ihtiyaçlarınıza uygun her türlü imkan bulunmaktadır.

Kumsallar: Bahama Adaları dünyanın en iyi ve en az tahrip edilmiş kumsallarından bazılarına sahiptir. Bunlardan bir tanesi dünyadaki hemen her listede en iyi 10 kumsal arasına giren Harbour Adası’dır. Surfer’s kumsalı pek çok listede en iyi sörf yeri olarak görülür. Bunların dışında gözden uzak bazı adalar da mevcuttur. Böyle yerlerde kalabalık olmayan huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz.

Andros: Dünyanın en uzun set resiflerinden birine sahiptir. Ada içerisinde birkaç doğal dere, rengarenk mercanlar, vahşi yaşamın korunduğu orman ve çeşitli kalın ağaçları bulunur. Doğayla baş başa kalmak isteyenler için Andros mükemmel bir seçenektir.

Blue Lagoon Island: Vatoz balıkları, yunuslar ve denizaslanları ile etkileşimde bulunmanın mümkün olduğu adalardır. Katrina Kasırgası’nın ardından buraya yerleştirilmişlerdir.

Eleuthera: Eleuthera Bahamalardaki ilk İngiliz sömürge bölgesi olarak kurulmuştur. Dikkat çekici köyleri dolaşabilir, koloni yaşamına ait yapıları görebilirsiniz.

Colombus’un Karaya Çıktığı Yer: Christopher Columbus’un yeni dünyaya ilk adımını attığı noktanın Bahamalar’da yer aldığına inanılmaktadır. Bugün bu tarihi öneme sahip alan en büyük dalış alanı olarak kullanılmaktadır.

Bahama Adaları hakkında bilgi, Bahamalarda gezilecek yerler ile ilgili kısa bilgiler yer alan yazımıza son olarak balık avlamayı sevenler için önemli bir detay vereceğiz. Abacos Adaları’nda Balık Avlama: Bahamaların balık tutulan ve dalış yapılan alanlar açısından zengin olduğunu belirtmiştik. Bu kapsamda balık tutma aktivitesinin en iyi yapılabileceği yer Abacos Adaları’dır. Burada senede birkaç kez dünya çapında balık av turnuvaları düzenlenmektedir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir