Bahama Adalarına Ne Zaman Gidilir

bahama havaYazımızda Bahama Adalarına bir başka deyişle Bahamalara ne zaman gidilir sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

Bahama Adaları’nın bazı mevsimler havası genelde yağışlıdır ancak Karayip seyahatçileri için bu bir engel değildir. Adalar bölgedeki en popüler turist durağıdır. Bahamalardaki hava bölgedeki diğer bölgelerden daha serin ve daha yağışlıdır.

İnsanlar Bahama Adalarını bir Karayip durağı olarak düşünür. Aslında Bahama Adaları Karayipler’in kuzeyi boyunca uzanır. Kuzey kısımların havası daha serindir.  Bahamaların aylık ortalama en yüksek sıcaklığı 29 derece civarındadır. Aylık en düşük sıcaklığı ise 21 derece olarak ölçülür.

Bahamalarda Aylık Ortalama Yağış Miktarları: Bahama Adalarına aylık ortalama 117 mm yağış düşer. Bahamalardaki yağışlı gün sayısı aylara göre ortalama şu şekildedir.

Bahamalar Ocak Ayı Yağışlı Gün Sayısı:9

Bahamalar Şubat Ayı Yağışlı Gün Sayısı:6

Bahamalar Mart Ayı Yağışlı Gün Sayısı:6

Bahamalar Nisan Ayı Yağışlı Gün Sayısı:8

Bahamalar Mayıs Ayı Yağışlı Gün Sayısı:10

Bahamalar Haziran Ayı Yağışlı Gün Sayısı:15

Bahamalar Temmuz Ayı Yağışlı Gün Sayısı:18

Bahamalar Ağustos Ayı Yağışlı Gün Sayısı:20

Bahamalar Eylül Ayı Yağışlı Gün Sayısı:16

Bahamalar Ekim Ayı Yağışlı Gün Sayısı:15

Bahamalar Kasım Ayı Yağışlı Gün Sayısı:10

Bahamalar Aralık Ayı Yağışlı Gün Sayısı:17

Bahama Adaları’nda Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında ortalama sıcaklık 32 derecedir. Aralık ve Mart ayları arasında ise sıcaklık 27 dereceyi çok fazla geçmez.

Haziran ile Ekim ayları arasında ortalama 190 mm yağış düşer. Ağustos ayı ise 237 mm ile en yağışlı aydır. Bu ayda yağışlı gün sayısı da en fazladır.

Aralık ile Mart arası ise yağış miktarı ortalama 49 mm kadardır.

Bahamalara Ne Zaman Gidilmelidir? Sıcak olmasından dolayı ve yağış aldığı gün sayısının az olmasından dolayı Bahamalara Nisan ve Mayıs aylarında gidilmesi en uygundur. Bahamalara okyanusta yüzmek için giden birisi Aralık ile Mart ayları arasındaki Bahama havasından uzak durmalıdır. Bu aylar arasında hava serindir.

Bahama Adalarına ne zaman gidilir sorusu ile ilgili son bir şeyden bahsetmekte fayda var. Serin plajlar ve havayı önemsemiyorsanız kışın gitmek en uygunudur. Böylece daha az yağmur görmüş olursunuz. Ziyaretçilerin bilmesi gereken en temel şey Haziran ve Eylül arasının yağışlı geçtiğidir. Özellikle Ağustos ve Eylül ayları yağışlı gün sayısı fazladır. Bu nedenle bu aylar arasını kesinlikle tercih etmemek gerekir.

You may also like...

2 Responses

 1. alper diyor ki:

  merhaba peki eylul de miami de ayni sekilde firtina ve yagisli olma ihtimali yuksektir sanirim degil mi cunku miami bahama cok yakin

  • admin diyor ki:

   Miami’de hava yıl boyunca iyidir.21 ile 28 derece arasında seyreder. Eğer neme karşı hassassanız Miami’nin yazından uzak durmanız önerilir. Eğer güneşlenirken yağmur görmeyim diyorsanız Haziran’da tatil seçimlerinizden birisi Miami olmasın.

   Haziran’ın ilk haftası ile Kasım’ın son haftası arası tropik rüzgarların ve kasırgaların yaşandığı günlerin olduğu aralıktır. Sonuçta Miami evet bahamalar gibi kasırgaların yaşanabildiği bölgededir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir