Brezilya Gezilecek Görülecek Tatil Yerleri

Cristo de Corcovado e Bahia de Guanabara RJ BrasilBrezilya güzel plajları, canlı şehirleri ve doğal güzelliğiyle gezilecek görülecek tatil yerlerine sahiptir. Tatil için Brezilya’yı tercih edecekseniz iki önemli şehir aklınızın bir köşesinde dursun. Bu şehirler Rio de Janeiro ve Sao Paulo. Bu şehirler sizin kumsallarda geçen unutulmaz tatilinizi tamamlayacaktır. Bu iki şehrin önemli olma sebebi Brezilya kültür ve tarihini barındırmasıdır.

Brezilya gezinize önce Sao Paulo’dan başlayın. Sao Paulo Güney Amerika’nın en büyük şehridir. Çeşitli ırk ve ulustan insan burada kaynaşmıştır. Kültürlerin ve insanların karıştığı bir şehirdir. Şehrin tarihî merkezine bir göz atın. Endüstriyel gelişim burada belirgin bir biçimde kendini hissettirmiştir. Ancak yine de ziyaretçilerine şehrin tarihi gelişimi ile ilgili bir izlenim verir. Sao Paulo’nun gerçek cazibesi kültürel çeşitliliğinden ileri gelir. Vila Madalena bölgesinde bu çeşitlilik belirgin bir biçimde hissedilir. Sokaklar ve ara yollar duvar yazılarıyla donatılmıştır. Klasik sanata ilgi duyuyorsanız Muse de Arte Sao Paulo tam size göre. Bu müzede Picasso, Rembrandt, Van Gogh ve Monet gibi artistlerin çalışmaları sergilenir. Sao Paulo Brezilya’da tarih ve kültür turizminde en başta gelen şehirdir.

Genel olarak ‘harikulade şehir’ olarak tanımlanan Rio de Janeiro turistler için harika bir varış noktasıdır. Rio de Janeiro kültürel ve tarihi aktivitelerin yoğun olarak görüldüğü bir şehirdir. Şehrin merkezindeki Corcovado tepesinde bulunan Kurtarıcı İsa Heykeli’ni şehri ziyaret eden bir kişinin mutlaka görmesi gerekir. Bu heykel dünyanın yedi harikasından birisidir ve buradan şehrin manzarası harika görünür. Şehirdeki görülmesi gereken diğer iyi nokta Sugarloaf Dağı’dır. Bu dağ Corcovado’dan daha sakindir ve fotoğraf meraklıları için daha iyi manzaralar sunar. Eğer sahilde rahatlamak istiyorsanız şehrin güneyindeki Copacabana sahili Brezilya güneşinin keyfine varılabilecek yerdir.

Brezilya gezilecek görülecek tatil yerleri elbette bu iki şehirle sınırlı değildir. Ancak Brezilya’ya giden birisinin mutlaka görmesi gereken iki şehir Sao Paulo ve Rio de Janeiro’dur.

You may also like...

1 Response

  1. eduardo diyor ki:

    bu yaz görmek istediğim bir yer brezilya.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir