Cenevre’de Nereye Gidilir, Ne Yenir, Cenevre’den Ne Alınır

geneva22Cenevre’de nereye gidilir? Cenevre’de ne yenir? Cenevre’den ne alınır gibi soruların cevaplarını vermek yazının amacını oluşturmaktadır.

Yazımızda Cenevre’de gidilecek yerlerden, yeme olanaklarından ve hediye olarak neyin alınabileceğinden bahsedeceğiz. İş ve diplomasi dünyasını uluslararası anlamda kucaklaması Cenevre’yi her zaman tetikte ve canlı tutmaktadır. Cenevre gölünün özellikleri ile İsviçre alpleri kente lüks bir çehre sunmakta Cenevre’yi Avrupa’nın hoş kentlerinden birisi haline getirmektedir. Genelde turistik anlamda kış sezonunda gelinen şehirde dağlardaki kayak pistlerine giderken yol üzerindeki seyahatte bile eşsiz manzarasına hayran bırakır, ziyaretçilerine güzel anlar yaşatır. Yazımızda Cenevre’de geçirilecek gün için rehber olucu nitelikte bilgiler paylaşacağız.

Cenevre’de ne yenir deyip sabah kahvaltısı deneyenler pahalı bir fiyatla karşılaşırlar. Eğer uçağınız Cenevre’ye sabah erken saatte inmişse henüz sokaklar hareketlenmeden şehre kahvaltı için girmek kaçırılmaması gereken bir fırsattır. Kış zamanları, seyahatçiler terminalde Cenevre havayolları kayak transferleri için beklerken sıkılabilirler. Fakat bu esnada Old Town’ın fırıncıları ve kahve marketleri iyi ve sıcak bir atmosfere sahip olarak beklemektedir. Önce sıcak bir içecekle içini ısıtmak şartıyla geçmişi çok eskilere dayanan bölgenin sokaklarını keşfedilmesinin zamanı gelmiş demektir. Bu andan itibaren şehir artık tamamen uyanmış halde ve önünüzde çok uzun bir gün sizi bekliyor olacaktır.

Cenevre’de nereye gidilir? Cenevre Gölü tek başına görülmesi ve gezilmesi gereken bir yerdir. Su çevresinde yürüyüş yaparak resmedilmeye değer manzaraların keyfi çıkarılabilir. Yada Cenevre gölünü gezdiren turlara katılmak hava durumu ne olursa olsun çok eğlenceli dakikalar yaşatır. Bu esnada geniş bir alana yayılı dağlar dikkatle seyredilebilir. Cenevre Gölü gezisi esnasında öğle yemeği yemek veya şehrin çok uluslu kalbine doğru yol almak uygun olabilir.

Cenevre’den ne alınır? Bu soruyu çikolata, özel tasarım kıyafetler ve saatler olmak üzere üç nesnede özetleyebiliriz. Eğer daha önce İsviçre’den hiç alışveriş yapmamış birisi olarak Cenevre’ye gelmişseniz ayrı bir maceraya kendinizi hazırlamanız gerekir. Şehirde kaldığınız süre içerisinde havaalanından itibaren evde kalan yakınlarınıza güzel hediyeler alma fırsatınız vardır. Yememek için kendinizi tutabiliyorsanız, çikolata iyi bir tercih olabilir. Butik mağazaları ve kitapçılar her keyfe uygun seçenekler sunarlar. Son olarak eğer her zaman bir altın saate sahip olmak istemişseniz Cenevre sizin için çok iyi bir fırsattır.

Cenevre’de nereye gidilir, ne yenir, Cenevre’den ne alınır başlıklı yazımızda son olarak bir tavsiyede bulunacağız. Öğleden sonra yorgunluğunuzu atıp dinlenmek üzere otelinize gittiğinizde ertesi gün ne yapacağınızı düşünmenize gerek yoktur. Çünkü pek çok insan Cenevre’de genelde havaalanını başlangıç olarak kabul edip sonraki günler şehri yeniden keşfe çıkarlar. Siz de onlara uyabilirsiniz.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir