Dominik Cumhuriyeti’nde Ne Yapılır, Dominik Cumhuriyeti’nde Nereye Gidilir

dominik_cumhuriyetinde_ne_yapilir_dominik_cumhuriyetinde_nereye_gidilirYazımızda Dominik Cumhuriyetinde ne yapılır, Dominik Cumhuriyetinde nereye gidilir sorularını cevaplayacağız.

Bir Karayip ülkesi olan Dominik Cumhuriyetinde tatil yapmak diğer Karayip ülkelerini gezmekle tam anlamıyla aynı değildir. Bu turistik ülkede başka yerlerde yapılamayacak çok sayıda keyifli aktivite vardır. Bunun yanında herhangi bir tatil bölgesinde yapılabilecek hemen her şey Dominik Cumhuriyeti’nde de gerçekleştirilebilir. Şimdi Dominik Cumhuriyeti’nde yapılabileceklere sırasıyla bakalım.

Öncelikle, Dominik Cumhuriyeti sahillerinde güneş banyosu yapabilirsiniz. Hemen hemen tüm yıl boyunca sıcak güneş vardır. Dominik Cumhuriyeti’nde hava tahminleri yanıltıcı olabilir. Eğer hava durumunda kısmen bulutlu öngörüsü varsa tamamen güneş beklenebilir. Hava tahmin raporu yağmurlu diyorsa yağmura hazırlanılabilir ancak yağmurun birkaç saat içinde güneşe döndüğü görülecektir.

Dominik Cumhuriyeti Hispaniola Adasının Doğu kıyısında yer alır. Kuzey kıyıları Atlantik Okyanusu’na; Güney kıyıları ise Karayip Denizi’ne açılır. Dominik Cumhuriyeti plajlarının birçoğu güzeldir ve bu plajlarda keyifle ve kolaylıkla yüzmek olanaklıdır. Ayrıca sörf yapmak da güzel bir alternatif olabilir.

Dominik Cumhuriyeti’nde yapılabilecek en eğlenceli şeylerden birisi de dans etmektir. Dominik Cumhuriyeti Merengue ve Bakata isimleriyle anılan kolay iki Latin dansının anavatanıdır. Tatil köylerinin çoğunda dans dersleri verilmektedir. Bunun yanı sıra sıkça düzenlenen Latin temalı organizasyonlara katılarak dans yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz.

Tatil köylerindeki personel İngilizceye hakim olduğundan İspanyolca çok gerekli olmasa da İspanyolcayı geliştirmek için gidilebilecek ülkelerden birisi de Dominik Cumhuriyetidir. Çünkü burada İspanyolca konuşulur.

Birçok Karayip tatil bölgesi gibi, Dominik Cumhuriyeti’nin çevresi güzel okyanus doğal alanı ile çevrilidir. Birçok bağımsız özel şirket şnorkel turları düzenlemektedir. Dominik Cumhuriyeti’nde bu tip turlara katılarak su altı dünyasının güzellikleri keşfedilebilir.

Yeme ve içme konularında da Dominik Cumhuriyeti farklı alternatifler sunan bir tatil ülkesidir. Karayiplerdeki diğer yerler gibi eğer fiyatı ikinci planda tutuyorsanız ve yalnızca rahatlamaya bakıyorsanız çok fazla seçeneğe sahipsiniz demektir. Dominik kültürüne ait yöresel balık ve deniz ürünü yemeklerini yiyebilir, ülkeye özgü tatlıların keyfini çıkarabilirsiniz.

Dominik’te yapılacak şeyler arasında zaman zaman ülkede gerçekleştirilen gösterilere katılmak da sayılabilir. Karayip kıyılarında gösteriler çok yaygındır ancak Dominik’teki kutlamalar ülkenin kendine has tarih ve kültürü sebebiyle daha özeldir. Dominik Cumhuriyeti’nde hem geleneksel hem de modern zamanlara ait Merengue and Bachata hareketlerinin sergilendiği dans aktiviteleri gerçekleştirilir.

Şimdi de biraz Dominik Cumhuriyeti’nde gidilebilecek yerlere biraz değinelim. Şehir gezisi yapmak Dominik Cumhuriyeti’nde yapılabilecekler arasında yer alır. Ülkenin başkenti Santo Domingo’da veya Punta Cana ve Puerto Plata diğer güzel şehirlerde düzenlenen turlara katılmak olanaklıdır. Dominik’e ait olan yerel kültürü ve kıyafetleri gözlemlemek farklı ve ilginç bir tecrübedir. Ülkenin tarihi alanlarını ziyaret edebilir, doğal güzelliğini doyasıya yaşayabilirsiniz.

Dominik Cumhuriyeti’nde okyanus dünyası ziyaret edilebilir. Puerto Plata’da bulunan Ocean World Adventure Park gezisi Dominik Cumhuriyeti’nde akılda kalan en önemli aktivite olacaktır. Parkta kaplanlar, egzotik kuşlar, deniz aslanları, köpek balıkları ve yunuslar bulunmaktadır. Çocuklar ve yetişkinler buradaki gösterilerin ve hayvanlarla yapılan oyunların tadını çıkarabilirler.

başlıklı yazımızda son olarak Dominik’e gideceklere bir tavsiyede bulunacağız. Dominik Cumhuriyeti’nin eşsiz görünüşünün tadını çıkarırken buraya özgü unutulmaz maceralardan da geri kalmayın. Bu Karayip ülkesinde yapılabilecek çok şey, gezilebilecek çok yer vardır.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir