Hindistan Güvenli Mi, Hindistan Gezisi Tavsiyeler

hindistanYazımızda Hindistan güvenli mi sorusunu cevaplarken Hindistan gezisi için tavsiyeler vereceğiz.

Hindistan, çok sayıdaki muhteşem tarihi bölgeleri ve nefes kesen doğal manzarası ile gezilmesi gereken bir yerdir. Buna ek olarak insanın ağzını sulandıran Hindistan yiyecekleri ve ilginç alışveriş alanlarıyla turistlerin ilgisini çekmektedir.

Hindistan güvenli mi? Ülke, sahip olduğu toplumsal ve kültürel özellikleri nedeniyle turistler için en güvenli yer olmayabilir. Son yıllarda yabancı ve yerel kadınlara karşı şiddete ilişkin olayların artması kadınların Hindistan’a olan ziyarette daha dikkatli olmaları gerektiği sonucunu doğurmuştur.

Kadınlar Hindistan tren ve otobüs yolculuklarında nelere dikkat etmelidir? Öncelikle, Hindistan’ı gezen kadınlar tek başlarına kesinlikle otobüs ve trenleri kullanmamalıdırlar. Çünkü bu araçlar zamanla çok kalabalık olacak ve şiddetle karşı karşıya kalınma olasılığı artacaktır. Biraz fazla para verip özel bir araç tutmanız önerilir. Araç tutmanız daha pahalı olacaktır ama kadınlara karşı şiddetin normal olarak karşılandığı böyle yerlerde kişisel güvenliğinizin değerini ölçemezsiniz.

Kadınlar Hindistan’da konaklama yerini nasıl seçmeli? Hindistan’da kendi başına seyahat eden kadınlar barınacakları yer için de daha fazla para harcamayı göze almalıdırlar. Hindistan ucuz otelleri yalnız gezen kadınlar için en güvenli seçenek olmayacaktır. Otelleri ve kamp yerlerini internetten araştırın ve insanların yaptıkları yorumları okuyun. Herhangi bir yerde kamp kurmak çok tehlikelidir. Kamp yerini dikkatli seçin.

Hindistan’da güvenli kamp alanları hangileridir? Rishikesh güzel kamp alanlarına sahiptir. Himachal Pradeş bölgesinin gür, yeşil tepelerinde konumlanmış Spiti’yi de tavsiye edebiliriz. Himalayalara yakın bir yerde kamp kurmak isterseniz Binsar en iyi kamp alanlarına sahiptir. Ayrıca kadınlar için özel olan ünlü bir gezi grubu olan WOW (Women on Wanderlust) kamp turu olanağı sunmaktadır. Bilinen gezi gruplarıyla kamp yapmak belki en maceralı seçenek değildir ama her zaman en güvenli seçenektir.

Hindistan festivallerine de dikkat edilmelidir. Gürültülü festivallerden uzak durun. Hindistan’da tek başına veya grup halinde gezi yapan bir kadın gürültülü alanlardan özellikle festivallerden kaçınmalıdır. Bu tür festivallerde tacize maruz kalma riski çok yüksektir.

Hindistan Güvenli Mi, Hindistan gezisi için Tavsiyeler başlıklı yazımızı kadınlar için bir tavsiye daha verip sonlandıracağız. Hindistan kadın kıyafetleri açısından da dikkat edilmesi gereken bir ülkedir. Hindistan’da mini etek ve göbeği ve vücudun diğer bölümlerini açık bırakan giysiler hoş karşılanmamaktadır.

You may also like...

1 Response

  1. alex de souza diyor ki:

    hindistan gerçekten gezilip görülmesi gereken bir yer. ama nüfus kalabalık olduğundan böyle sorunlerla karşılaşılması çok doğal

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir