Ukrayna Kiev Nerededir, Kiev Nasıl Bir Yerdir

kiev_ukraineYazımız Kiev kenti nerededir, nasıl bir yerdir ve Kiev’de ne giyilir konularını içermektedir.

Kiev Ukrayna’nın başkentidir. Kışları soğuk, yazları serin geçer. Kışın ortalama sıcaklığı sıfırın altında 6 derece, yazın ise Haziran ayında ortalama 20 derecedir. Kışın en düşük sıcaklık sıfırın altında 25 derece, yazın en yüksek sıcaklık ise 32 derece olarak ölçülmüştür. 2 buçuk milyonun üzerinde bir nüfusa sahiptir.

Kiev’de ne giyilir? Kiev’i yazın ziyaret edecekseniz yazlık mont, kot pantolon ve t-shirt giyebilirsiniz. Sıcak hava ile karşılaşacağınızdan sandalet veya rahat spor ayakkabılar tavsiye edilebilir. İlkbahar ve sonbahar aylarında hava serin olacağından birkaç tane sıcak tutan giysi ve ceketi yanınızda götürmenizi öneririz. Kışın ise soğuk havaya karşı önleminizi almanızda fayda var. Kışlık, sıcak tutan ceket, birkaç süveter, atkı, eldiven ve şapkaya ihtiyaç duyacaksınız.

Kiev’de dini alanlarda ne giyilir? Bir kilise veya katedralin içerisine girerken kadınlar saçlarını bir şal ile örterler. Erkekler ise şapkalarını çıkarmalıdırlar.

Kiev’de kalacak yer olarak nereler tercih edilir? Kiev’i ziyaret eden insanların çoğu otellerde veya apartmanlarda kalmayı tercih etmektedir. Kiev otelleri güvenlik açısından uygundur. Yıldız sayısına göre verdikleri hizmetler değişkenlik gösterir. Kiev apartmanları ise daha çok, mahremiyet ve esneklik arayanlar için tavsiye edilir. Kiev’de ortalama bir otelde bir gecelik kalma maliyeti yaklaşık 100 ile 120 dolar arasındadır. Bir apartmanda kalmanın maliyeti ise 50 dolar civarındadır. Tabii ki bu fiyat ortalamadır. Yerine, büyüklüğüne, jakuzi gibi ekstra olanaklarına göre fiyatta da değişkenlikler görülebilir.

Kiev kenti nerededir, nasıl bir yerdir ve Kiev’de ne giyilir konularını içeren yazımız burada sona erdi. Başka yazılarda Kiev şehri hakkında bilgi vermeye devam edeceğiz.

You may also like...

2 Responses

  1. dünyayı kurtaran adam diyor ki:

    kieve dinamo kiev maçı için gitmeyi düşünüyrdum bi ara ama olmadı.

  1. Haziran 4, 2013

    gelişmiş metro istasyonları var, ayrıca kiev opera ve tiyatrosuyla adından söz ettiren bir kent

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir