Londra Gezi Tavsiyeleri, Yorumları, Londra Gezi Notları

londraYazımızda Londra gezi tavsiyelerine yer verirken Londra gezisi ile ilgili yorumları ve notları da derledik.

Londra gezilmesi gereken eğlenceli ve hareketli bir şehirdir. Şehirde çok sayıda görülecek yer ve yapılacak aktivite vardır. Tüm bunların yanında Londra dünyanın en güvenli şehirlerinden birisidir.

Öncelikle Londra taksileri hakkında bir şeyler söyleyelim. Londra’da seyahat ederken lisansı olmayan taksilerden uzak durun. Güvenli taksiler polisten aldıkları lisansı kullanırlar. Şoförün rozeti olmalı ve lisansları görünür bir yerde bulunmalıdır. Kiralık araç kullanacaksanız formları imzalamadan önce aracı herhangi bir hasar var mı diye kontrol edin.

Londra’da konaklamak için otel arıyorsanız otellerin kalitesini yıldız ve elmas sayılarına bakarak anlayabilirsiniz. Otellere verilen yıldız ve elmas sayıları resmi turist organizasyonları tarafından verilir. Sayı arttıkça kalite artar.

Diğer büyük şehirlerde olduğu gibi Londra suç oranı da yüksektir. Ancak temel bazı kurallara uyarsanız evinizdeymiş gibi güvenli olursunuz. Cüzdanlarınızı her zaman ağzı fermuarlı çantada taşıyın. Sırt çantası kullanmaktan kaçının. Kameranızı ve kollu çantalarınızı boynunuzdan geçirin. Bir restoranda iken çantanızı yere koymayın her zaman yanınızda taşıyın. Londra’da bıçak, silah veya göz yaşartıcı sprey taşımanın yasalara aykırı olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

Londra’da sizi barlara içki için davet eden genç kadınlara karşı dikkatli olun. Bu kadınlar aslında o barın çalışanlarıdır. Size barda eşlik ederler ama bir içecek için yüzlerce dolar ödemek durumunda kalırsınız. Londra’da Akşam yemeklerinin ardından size sundukları hizmetlerden ötürü garsona bahşiş vermeniz gerekir. Bahşiş vermeden önce bahşişin faturaya yansıyıp yansımadığını öncelikle kontrol edin. Yansımamışsa toplam tutarın yüzde 10’u kadar bahşiş verebilirsiniz.

Londra gezi tavsiyeleri, yorumları, notlarını içeren yazımızı Londra’yı gezerken araç olarak bir öneride bulunarak sonlandıracağız. Londra’da trafik büyük bir sorundur. Bu nedenle araç kullanarak seyahat etmemenizi öneririz. Bunun yerine size metroyu kullanmanızı öneririz. Londra harika bir metro sistemine sahiptir. Ucuz ve hızlıdır.

You may also like...

1 Response

  1. erasmus diyor ki:

    Londra bir Avrupa kenti ama en az türkiye deki kadar hatta daha fazla dikkat edilmesi gerekiyor güvenlik açısından

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir