Roma Tavsiyeleri, Roma’da Nerede Kalınır

roma kampYazımızda Roma’da nerelere gidilir belirtip Roma’da kalınacak yerler için bakınan kişiler için Roma kamp yerlerini ele alacağız. Her yıl çok sayıda insan dünyanın farklı yerlerinden Roma’ya gelmektedir. Roma tarihi yapısı ile insanların ilgisini çekmektedir. Geçmişte dünyanın büyük bir kısmına hükmeden yönetim Roma’da yaşamıştır. Görkemli mimari yapısı, korumaya alınmış tarihi binaları, Colosseum, Roma Forumu, Sistine Chapel, St. Peter’s Basilica gibi yapıları ile ön plana çıkan bir kenttir.

Roma kamp alanları neden tercih edilmelidir? Otel kiralarının özellikle yılın belirli dönemlerinde cep yakması turistleri böyle alternatiflere itmektedir. Ayrıca oteller Roma’yı gezmeye giden kişilerin yapabileceği aktivite sayısını kısıtlar. Örneğin Roma’ya grup halinde aileniz veya arkadaşlarınızla gitmişseniz, otel tuttuğunuzda birlikte olduğunuz zaman aralığı kısalır. Oysa bir kamp alanında birlikte yapılabilecek çok sayıda aktivite vardır. Kamp alanlarında yürüyüş yapabilir, dağa tırmanabilir, balık avına çıkabilirsiniz. Roma kamp alanlarında Roma’nın doğal manzarasının keyfini dört duvar arasına kısıtlanmadan yaşayabilirsiniz.

Şehirde turistlerin avuç dolusu para vermeden, stres atıp gevşeyebilecekleri, doğa ana ile baş başa kalabilecekleri birkaç kamp alanı mevcuttur. Bunlardan ilki Roma Kamp Köyü’dür (Camping Village Rome). Sağlıklı yaşam tarzıyla biraz aktif bir insansanız ve seyahatinizi aynı zamanda antrenmanınızın bir parçası olarak görüyorsanız Roma Kamp Köyü tam size göre. Roma’nın tarihi merkezi olan Colosseum’dan yalnızca üç saatlik bir araba yolculuğu ile bu kamp alanına ulaşabilirsiniz. Yüzme havuzu, masa tenisi gibi imkânlar ve ayrıca plaj voleybolu oynayabileceğiniz bir saha kamp alanında sizi bekliyor.

Roma’da nerelere gidilir sorusuna cevap verdiğimiz yazımızda Roma kampını Roma’da kalınacak yerler listesine dahil eden kişiler için otel yerine tavsiye edebileceğimiz diğer kamp alanı olan Roma Mutlu Köy (Happy Village Rome), Roma’da bulunan en iyi ve en bilinen kamp alanlarından biridir. Bu kamp alanını diğerlerinden ayıran özellik görkemli olması ve sanatsal aktiviteler yapabileceğiniz sanat kampı tesisleri ve araçlarına sahip olmasıdır. Kampta çadır kurulabilecek geniş bir alan mevcuttur. Bunun yanı sıra, alanda kendi yemeğini pişiremeyenler için restoranlar da yer almaktadır.

You may also like...

3 Responses

  1. ali diyor ki:

    Roma da sanatsal aktiviteler ile kamp alanlarını aynı çatı altında toplamak bir taşla iki kuş vurmak gibi bir şey olmuş. Mutlu köy:)

  2. erasmus diyor ki:

    bilinen bir Avrupa kentinde ucuz yoldan kamp yaparak kalacak sorununu çözmek hoş bir deneyim olmalı

  1. Haziran 4, 2013

    Roma’da ara sokaklardaki bir duvarda çare Sarıgül diye yazıyordu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir