Singapur’da Gezilecek Görülecek Yerler

singapurSingapur’da mutlaka görülmesi gereken yerleri Singapur gezilecek görülecek yerler başlıklı yazımızda ele alacağız.

Singapur Güney Doğu Asya’da yer alan 710 kilometrekarelik alana kurulu bir ülkedir. Ülke, gittiğiniz hemen her yerde yeşillikleri görebildiğiniz için çiçek şehri olarak da adlandırılır. Küçük bir ülkeye göre ciddi çeşitliliği olan bir yemek kültürü vardır. Dünya’nın her yerinden insanlar restoranlarında veya seyyar tezgâhlarında kendi ülkelerinin yiyeceklerini satarlar. Ülkeyi dolaşırken bir köşede Türk mutfağına ait yemekleri satan bir tezgâhla karşılaşma olasılığınız yüksektir.

Singapur Gece Safarisi: Gece açık olan dünyadaki ilk hayvanat bahçesi olmasıyla meşhurdur. Dünya çapında benzersizdir. Geceleyin barlar ve gece kulüplerinin yanında bir alternatiftir. Hayvanat bahçelerini gündüz gezmekten tamamen farklı bir deneyim sunar. Geceleyin hayvanları gözlemlemek tahmin edebileceğiniz gibi daha zordur. Bir araca binersiniz ve bu araç park etrafında dolaşır. Bu esnada size hayvanlar ve bölgeler hakkında bilgi verirler. Bu Gece Safari turunun kötü yanı normal seyahat planının dışına çıkılmamasıdır. Önemli bir olay olduğunda bile araç hareketini sürdürür. Ancak bu tur tüm çevre hakkında bir izlenim kazandıracaktır. Bu turun ardından özel olarak detaylı görmek istediğiniz yer ve hayvanları görmeye gidebilirsiniz.

Jurong Kuş Parkı: Bu park kuşlara özel bir hayvanat bahçesi olarak düşünülebilir. Singapur’da gezerken çok para harcamayacağınız bir yerdir. 20 dolar vererek günün yarısını burada geçirebilirsiniz. Burada 4500’ün üzerinde 400 farklı çeşit kuş yaşamaktadır. Park alanı yeterince büyük, temiz ve ağaç ve çiçeklerle kaplıdır. İçeriye girdiğiniz anda binlerce kuş barındıran bir yağmur ormanındaymışsınız hissi verir. Doğaseverlerin tehlikeli hayvanların bulunmadığı bu parkı ziyaret etmesini öneririz. Burayı diğer hayvanat bahçelerinden ayıran bir özellik de kafeslerin olmamasıdır. Kuşlar park içinde veya dışında dolaşmakta özgürdür.

Garden by the bay: Doğaseverlerin mutlaka görmesi gereken Singapur’daki diğer bir yerdir. Tüm alan 200’den fazla çeşit farklı bitki ile doludur. Buraya gündüz gittiğinizde çok etkilenmeyebilirsiniz ancak gece giderseniz hoş vakit geçirebilirsiniz. Tüm mekân renkli ışıklar altında iken manzarası muhteşemdir.

Singapur Gezilecek Görülecek Yerler başlıklı yazımızda doğaseverlerin ve farklı bir macera arayan gezi severlerin gitmesini tavsiye ettiğimiz üç önemli mekâna yer verdik. Singapur’a gidecekseniz buralara mutlaka uğrayın.

You may also like...

2 Responses

  1. mystery diyor ki:

    çok sayıdda hayvan doğal yaşam alanlarında Singapur da görülebiliyor. safaride

  2. mine diyor ki:

    bence singapur gece safarisi deneyimini nefes alan her insan yaşamalı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir