Singapur Nasıl Bir Ülke, Singapur’da Ne Yasak

Yazımızda Singapur nasıl bir ülkedir konusunu ele alırken Singapur’da ne yasak ele alacağız.

Singapur, Asya’da iş dünyasının ve turizmin merkezinde yer alır. Modern bir ülkedir ve burada seyahat ettiğinizde yaşayacağınız çok sayıda tecrübe vardır. Zamanla iklime uyum sağlarsınız, eğlenceli şehir yaşamı ve yemeklerindeki çeşitlilik cezbedicidir.

Ne yazık ki Singapur ziyaret ettiğiniz diğer ülkelerden bazı özellikleriyle farklıdır. Bu ülkede problem yaşamamanız için birkaç şeyi bilmeniz gerekir. Aşağıda bilmeniz gereken şeylerin önemlilerini ele aldık. Bunları bir kenara not edip Singapur’a adım atmadan önce gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

Singapur Yasaları: Singapur yasaları yabancı turistler için tuhaf gelebilmektedir. Örnek vermek gerekirse, şehirde herhangi bir yere çöp atmanız yasalarla engellenmiştir. Yere çöp attığınızda azımsanmayacak bir ceza ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Kamusal alanlarda sigara içmek de ülkede yasalarla yasaklanmıştır. Daha da ilginci ülkede sakız çiğnemeye yasalar tarafından izin verilmemektedir. Bu yasaklar aslında Singapur hükümetinin şehrin temizliğini korumaya yönelik önlemleridir. Ayrıca unutulmaması gereken diğer şey Singapur’da birisinin evini ziyaret ediyorsanız eve girmeden önce ayakkabınızı çıkarmanız gerekir.

Singapur İklimi: Singapur tropikal iklime sahiptir. Beklenmedik bir anda yağmur yağabilir. Bu ülkede kaldığınız süre içerisinde keyif almak istiyorsanız bir ışık fenerini yanınızda bulundurun. Ülkeye getireceğiniz kıyafetler çeşitli olsun. Bir yere gitmeden önce mutlaka son hava tahminlerine bakıp ona göre giyinin.

Singapur Yiyecekleri: Singapur yiyecekleri denemeye değerdir. Bol çeşitli seçenekler sunan çok sayıda restoran vardır. Farklı kültürlerin etkisi yemek çeşitlerine de yansımıştır. Hindistan, Thai, Fransız ve Arap mutfağı başta olmak üzere farklı mutfakların ürünleri ülkede kolaylıkla bulunabilir.

Singapur Eğlence Mekanları: Orchard Caddesi üzerinde alışveriş yaparken eğlenebileceğiniz çok sayıda mekan vardır. Ülkede ayrıca turistlerin kumar oynayabildiği yerel kumarhaneler meşhurdur.

Singapur nasıl bir ülke, Singapur’da ne yasak başlıklı yazımızda Singapur hakkında önemli bilgileri özetledik. Ülkeyi ziyaretinizde belirttiğimiz dikkat edilmesi gereken hususları Singapur’a gitmeden önce bir kere daha gözden geçirmenizi öneririz.

You may also like...

1 Response

  1. salih diyor ki:

    sıcaklık ve nemin yüksek olduğu bir ülke

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir