Singapur Nasıl Bir Yer, Singapur Tavsiyeler

Ssingaporeingapur nasıl bir yer, Singapur tavsiyeler başlıklı yazımızda Singapur ile ilgili önemli bilgilere yer vereceğiz.

Singapur, Güneydoğu Asya’da yer alan küçük bir ülkedir. Ancak dünya ekonomisi üzerinde önemli bir rolü vardır. Dünya genelinde milyonlarca insan bu ülkeyi bilir. Ülke Asya ülkeleri ile Batı ülkeleri arasındaki ticarette geçiş noktasıdır. Ekonomik öneminin yanında Singapur önemli bir turizm ülkesidir. Singapur da tıpkı Türkiye gibi batının modernliği ile doğunun tarihi geçmişinin harmanlandığı bir ülkedir. Singapur’a gidenler beş ayrı kültürle karşılaşırlar. Bunlar; Singapur, Malay, Çin, Hindistan ve Arap kültürleridir. Her yerde gökdelenleri ve cam binaları görmeniz mümkündür. Bunun yanında ülkenin tarihi alanları da iyi korunmuştur.

Singapur Seyahat Tavsiyeleri: Singapur’a dünyanın her yerinden seyahat etmek çok kolaydır. Changi Uluslararası Havaalanına dünyanın her yerinden seferler vardır. Turist sayısının fazla olması nedeniyle Changi Havaalanı dünyanın en yoğun havaalanlarından birisidir. Ülkede İngilizce resmi dillerden bir tanesidir. Bu nedenle misafirperver Singapur vatandaşlarıyla kolaylıkla iletişim kurabilirsiniz.

Singapur Otel Tavsiyeleri: Singapur’da 200’den fazla otel bulunur. Bu otellere kalitesine göre 2 ile 5 arasında yıldız verilmiştir. Otellerin çoğu Orchard, Chinatown ve Little India bölgelerinde konumlanmıştır. Singapur’un toplu ulaşım sistemi iyi gelişmiştir. Ekonomik taksileri, modern otobüsleri ve gelişmiş bir metro ağı bulunur. Bu nedenle otellere ve gezeceğiniz yerlere ulaşımda büyük bir problem yaşamazsınız.

Singapur Alışveriş Tavsiyeleri: Orchard Bölgesi Singapur’un alışveriş cenneti olarak bilinir. Dünya genelinde çok sayıda alışveriş bağımlısı insan tarafından çok iyi bilinen bir yerdir. Singapur’daki en iyi alışveriş merkezleri, restoranlar ve eğlence mekanları Orchard Caddesi boyunca sıralanmıştır. Singapur’daki Sim Lim Meydanı ve Sim Lim Kulesi elektronik cihazlara ilgi duyan turistlerin uğrak yeridir.

Singapur nasıl bir yer, Singapur tavsiyeler başlıklı yazımızda Singapur gezisi yapacaklara seyahat, otel ve alışveriş tavsiyelerinde bulunduk. Tatil için Singapur’u tercih edecekler için faydalı bilgiler verdiğimizi umuyoruz.

You may also like...

2 Responses

  1. mine diyor ki:

    singapur da otelde kalınacaksa yıldız sayısı 2 den altta kalınmamalı benden sölemesi

  1. Mayıs 28, 2013

    geçenlerde ilginç biçimde Singapur’da internet üzerinden yayın yapan haber sitelerine ruhsat şartı getirilmiş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir