Facebook’ta Sesli Sohbet, Facebook’ta Yenilikler

facebookFacebook’ta sesli sohbet yapmaya olanak sağlayan Facebook’un yeni hizmetini ve Facebook’ta yenilikler 2013 yılındaki gelişmeleri bu yazımızda ele alacağız.

Sosyal medya devi Facebook’un çalışanları Facebook’taki son değişikliklerden birini yapmaya hazırlanıyor. Bu değişiklikle Android kullanıcıları artık bedava VoIP telefon görüşmesi özelliğinden faydalanabilecekler. Özellik öncelikle Amerika’daki kullanıcıların hizmetine sunulacak daha sonra dünya genelinde yaygınlaşacak. Bu elbette ki biraz zaman alacak. Şu an Facebook Home yazılımına sahip kişiler VoIP özelliğini arkadaşlarını aramak için kullanabilmektedir.

Facebook’ta sesli konuşma için arama nasıl yapılabilir? Facebook Home sadece kullanıcı hazır olduğunda kullanılabiliyor. Bu iletişimi gelen mesajdan telefon konuşmasına çevirerek hızlandıracaktır. Ayrıca, eğer cep telefonunda kullanılan her bir saniyeyi hesaplayan bir plan üzerinde olunursa, dakikaları korumak için en önemli yol olabilecektir.

Facebook Android Massenger apps içerisindeki VoIP teknolojisini kullanarak birisini Facebook’ta aramak için ‘info icon’ düğmesine tıklayın. Bu düğme ekranın sağ üst köşesinde yer alır. Tıkladıktan sonra ‘free call’ seçeneğini seçin.

Facebook Messenger uygulaması ile arkadaşlarınıza yolladığınız mesajların içerisine ses kaydı bırakabilirsiniz. 2013’ün ilk aylarında bu özellik kullanıcıların hizmetine sunulmuştur. Ama henüz çok yaygınlaşmamıştır. Bunun en büyük sebebi kullanıcıların bu fırsattan tamamen habersiz olmalarıdır.

Facebook’a ses kaydı nasıl yüklenir? Bu özelliği Messenger uygulamanızda kullanabilmeniz için sol altta yer alan artı işaretine tıklamanız gerekiyor. Ardından ‘record voice’ seçeneğine tıklayıp mesajınıza sesinizi ekleyebilirsiniz. Uygulama size limitsiz kayıt olanağı verir. Burada önerebileceğimiz diğer şey, açılan araç çubuğuna bakmanız ve daha önce varlığını bilmediğiniz diğer hizmetlerden faydalanmanızdır.

Yazımızın Facebook’ta sesli sohbet kısmını tamamladık. Şimdi Facebook’ta yenilikler 2013 kısmı hakkında son bir şey söyleyelim. Bahsedeceğimiz yenilik Facebook sayfasına sahip kişiler için önemlidir. Bu yenilikle sayfa sahipleri için ‘Promoted Post’ özelliğinin ulaşılabilirliği artacak. Önceden sayfa sahipleri Promoted Post’larını cep telefonlarındaki ‘Pages Managers’ uygulamasıyla oluşturabiliyorlardı. Diğer kaynakları kullanarak bunu gerçekleştiremiyorlardı. Artık sayfa sahipleri doğrudan kendi sayfalarından bunu gerçekleştirebilecekler.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir