Kredi Danışmanlığı Nedir, Kredi Danışmanlık Hizmetleri

iflasYazımız kredi danışmanlığı nedir, nasıl çalışır ve kredi danışmanlık hizmetleri hakkında bilgiler içermektedir.

Bir kimse eğer kendisini finansal külfet içerisinde bulmuşsa, kredi danışmanlığı kapsamını kavraması avantaj sağlayacaktır. Bu danışmanlık şekli kişiyi çoğu zaman iflas etme yolundan korur. İflasın aslında borçları tamamen ortadan kaldırabilmesi şeklinde bir avantajı vardır. Ancak kişinin kredi geçmişi üzerinde negatif sonuçları da göz ardı edilmemelidir. Örneğin; otomobil borcu, ev borcu gibi borçları alabilmesine engel olur. Kişinin belirli bazı işlere girmemesini de engeller. Bu nedenle kredi danışmanlıkları önemlidir.

Kredi danışmanlık hizmetlerine ne zaman ulaşılmalı? Kişi, çoğu zaman kredi danışmanlığına borç senetlerini ödeyemediği için danışmanlık hizmeti alması gerektiğini fark eder. Örneğin borçlu minimum kredi kartı ödemelerini gerçekleştirebiliyor fakat mortgage ödemelerini gerçekleştiremiyor. Böyle durumlarda kredi için danışmanlık hizmeti almak çok faydalı olabilir.

İflas avukatı borçlunun iflas istemesini destekleyecektir. Ancak bunu yalnızca sağladıkları hizmet karşılığında ücret alabilmek için yaparlar. Borçluların çoğu için borç danışmanlığı almak sorunlarını daha iyi yoldan çözebilmelerine yardımcı olacaktır. Böylece kredi geçmişlerinde kara bir leke kalmayacaktır. Şunu hiç akıldan çıkarmamak gerekir. Kişinin kredi geçmişindeki iflas kara lekesi 7 ila 10 yıl arasında bir yerlerde kayıtlı kalacaktır.

Kredi danışmanlık süreci nasıl işler? Kredi danışmanlığı hizmetleri sürecine dahil olan kişi borçlarıyla alakalı bütün önemli belgeleri getirmelidir. Böylece yardımcı olan danışman borçları gözden geçirip borçlu açısından en faydalı öneriyi getirebilir. Bunun yanı sıra kredi danışmanı borçlunun kredi sağlayıcısıyla görüşüp borçların ne zaman ve nasıl ödeneceği hususunda uygun bir anlaşma yapabilir. Bazı durumlarda, danışman kredi sağlayıcısıyla uzlaşıp, borçlunun borçlarının bir kısmının silinmesini bile sağlayabilir.

Borçlu, kredi danışmanlığı içerisinde yer alana kadar kredi seçeneklerini çoğunlukla bilmez. Bunlar borç geri ödeme seçeneklerinin çoğunun onlar için avantajlı olduğundan habersizlerdir. Kredi danışmanlığını tercih ettiklerinde farklı seçeneklerden haberdar olurlar, en faydalı seçeneğin seçilebilmesi için danışman ile birlikte çalışabilirler.

Kredi danışmanlığı nedir anladıktan ve kredi danışmanlık hizmetleri hakkında bir şeyler öğrendikten sonra şunu söylemekte fayda var. İnsanlar zaman zaman finansal açıdan sıkıntıya düşebilir. Daha iyi finansal seçenekleri seçmeye çalışsalar bile, bazen hayat onların tüm borçlarını ödemelerine izin vermez. Şunu akıldan çıkarmamak gerekir. Finansal problemlerinden dolayı kredi borçlarını ödeyemeyen herkes, kredi danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilir.

You may also like...

4 Responses

  1. cenk diyor ki:

    merhaba, ben kredi danışmanları sayesinde bankadan alamadığım krediyi almam konusunda bana çok yardımcı oldular bende ilk başta duymadığım bir sektör olması biraz beni düşündürdü ama doğru firmayı bulduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum

  2. fatih diyor ki:

    türkiyede kredi danışmanlığı alan birini duymadım herade daha çok kurumsal firmalar yararlanıyor

  3. selim diyor ki:

    herkes kendinin kredi danışmanı olabilir, yalnız bir şeye para ödemeden önce biraz düşünsün

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir