Mezuniyet Hediyesi Ne Olabilir, Mezuniyet Hediye Fikirleri

mezuniyet_hediyesi_ne_olabilir_mezuniyet_hediye_fikirleriYazımızda mezuniyet hediyesi ne olabilir konusu üzerinde duracak mezuniyet hediye fikirleri vereceğiz.

Üniversite mezuniyeti iyi bir diploma hediyesi gerektirir. Mezun olan kişinin yeni bir hayata başladığı, yaşamındaki öğrenme sürecinde bir basamak atladığı, yeni bir maceraya adım attığı bu sürecin onun yaşamında çok önemli bir yeri vardır. Bu nedenle üniversitenin bitirildiğinin göstergesi olan diploma törenleri “başlangıç” olarak düşünülebilir. Anne, baba, büyükbaba, babaanne, akraba ve arkadaşlar değer verdikleri insanın bu önemli kilometre taşını anlamlandıracak özel bir hediye vermek isterler. Yazımızda onlara yardımcı olabilecek, hem erkeklere hem de kadınlara alınabilecek güzel hediye ipuçlarını sunmaya çalışacağız.

Günümüzde marketlerde sayısız hediye seçenekleri sunulmaktadır. Bu da en uygun mezuniyet hediyesi alma konusunda karar verememeye neden olmaktadır. Bütçe de seçimlerde önemli bir etken olarak ortaya çıkabilmektedir. Şimdi mezuniyet hediyeleri ne olabilir sorusunu cevaplamaya başlayalım.

Mezun olan genç okul hayatından iş hayatına atılacaktır. Bunu göz önünde bulundurarak onun yeni yaşamında ihtiyaç duyacağı yeni bir laptop ideal hediye seçenekleri arasında gösterilebilir. Bu konuda fiyat, marka ve özelliklere göre çok farklı alternatifler mevcuttur. Bu aslında pek ucuz olmayan ama çok pratik bir hediye seçeneğidir. Daha iyi özellikler ve daha kaliteli laptoplar daha yüksek fiyatlıdır.

Apple, Sony, Lenova, Samsung, Toshiba gibi markaların ürettiği akıllı tabletler mezuniyet hediyesi olarak düşünülebilir. Bunun yanında benzersiz özellikleri olan tablet seçenekleri mevcuttur. Örneğin Eee Pad Transformer Prime yenilikçi çıkarılabilir klavye özelliği ile hem iş hem oyun için güzel bir araçtır. ThinkPad Tablet ise çizim ve not tutma açısından üstün özelliklere sahiptir. Tabletlerle internette gezinmek, mailleri ve Facebook mesajlarını kontrol etmek, TV ve film izlemek, oyun oynamak ve gazete okumak mümkündür.

Günümüzde gençlerin büyük bir kısmı akıllı telefonlarını ellerinden düşürmemektedir. Hediye olarak aldıkları güncel akıllı telefonları hayatları boyunca unutmaları pek mümkün değildir.

Kitap kurdu olan hemen herkes iyi bir e-okuyucusu olsun ister. Böyle ürünlerin farklı sınıfları vardır. Günümüzde en popüler olanı amazon kindle e-kitap okuyucudur.

Hediyeyi alacak özel kişi müzik dinlemeyi seviyorsa ve kendine ait Ipod veya diğer ses aygıtına sahipse ona BOSE hoparlör gibi ses kalitesini mükemmel yapan elektronik cihazlar alınabilir. Böyle kişilere bir müzik sistemi de hediye edilebilir.

Fotoğraf hobisi olanlar her zaman daha iyi bir kameraya sahip olmak isterler. Mezun olan yakınınızın bu ilgisine yönelik olarak dijital kamera alabilirsiniz.

Üniversiteyi bitirip iş bulan ve ailesinin yanında artık yaşamayacak olan yeni mezuna kendi evinde ihtiyaç duyabileceği eşyalar alınabilir. Çarşaf takımları, yastıklar, mutfak eşyaları, kilimler veya lambalar bu kapsamda düşünülebilir. Eğer yeni mezun gencin neyi zaten aldığını, neye ihtiyaç duyduğunu veya hangi stillerden hoşlandığını bilmiyorsanız bazı ev eşyaları satan mağazaların bedava alışveriş imkanı sunan kartlarından alabilirsiniz. Ayrıca televizyon ve gardırop da hediyeyi alan kişi tarafından yıllar boyunca kullanılabilecek yeni ev hediyesidir.

Mezun olacak gence hediye olarak tuttuğu takımın oynayacağı maça veya hayranı olduğu sanatçının konserine bilet alınabilir. Bu kapsamda kombine biletler düşünülebilir.

Spor merkezi üyeliği özellikle üniversite yaşamında spor aktivitelerinde yer almış, okulun bu avantajlarından yararlanmış gençler için ideal hediye seçeneklerindendir. Tenis, golf, vücut geliştirme gibi değişik alanlarda, onun en sevdiği spora yönelik üyelik ücretini ödeyebilirsiniz.

Bilezik, kolye, yüzük veya saat gibi takı ve aksesuarlar her duruma uyan güzel hediye alternatifleridir. Takının üzerine mezuniyeti kutlayan anlamlı bir yazı yazdırılabilir. Bu tarz ürünlerin fiyatları kullanılan malzemeye, işçiliğe ve talebe göre geniş bir aralıktadır.

Güzel bir bisiklet hemen her gencin hoşlanacağı bir mezuniyet armağanıdır. Bisikletler pratik ve eğlencelidir. Maddi gücü olanlar birinci veya ikinci el araba almayı da düşünebilirler.

Son olarak, iyi bir tatil gençler için güzel bir hediye seçeneği olabilir. Mezuniyetin ardından onu yakınlardaki bir tatil yöresine veya bütçeye göre Avrupa, Çin, Amerika gibi ülkelere gönderebilirsiniz. Çoğu için böyle tecrübeler ilk kez yaşanacağından ölümsüz bir anı olarak hafızalarında yer edinecektir.

Mezuniyet hediyesi ne olabilir, mezuniyet hediye fikirleri başlıklı yazımızda önerdiklerimizin her biri önem verdiğiniz kişinin yaşamının dönüm noktasını onurlandıracaktır. Ortalama 16 yıllık okul hayatını tamamlayan gençler hayatlarında yeni bir aşamaya geçiş yaparlar. Artık iş aramanın ve kendi ayakları üzerinde daha fazla durmanın zamanı gelmiştir. Vereceğiniz mezuniyet hediyesi onu çok mutlu etmeli, sonraki süreçlerde yükünü hafifletmelidir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir