CV Nasıl Yazılır, Hazırlanır, CV Tasarlama

C1. CVV Nasıl Yazılır, CV Nasıl Hazırlanır ve CV Tasarlama konusunda söylenebilecek en önemli şey CV’de neyin karşısında ne olduğunun çok net görünmesi gerektiğidir. CV açık olmalı, yazılarda karışıklık olmamalı, kolay okunabilmelidir.

CV hakkında diğer önemli tavsiye eğer CV birkaç sayfadan oluşuyorsa ataçlı veya zımbalı şekilde verilmesi gerektiğidir. Sayfalar yoğun başvurular olabilmesinden dolayı karışabilir. Sayfa numaraları konulabilir. Örneğin 4 sayfalık bir CV’nin 1. sayfası ¼ şeklinde belirtilmelidir. İlk sayfada yer alan ad-soy ad-fotoğraf diğer sayfalarda da olmalıdır.

 

CV’nizi katlamayın. Şirketlerdeki insan kaynakları bu konuda hassas olabilir.

CV’nizde kullanacağınız dili zaten başvuru yapacağınız yer size bildirecektir. Örneğin özellikle İngilizce istemiyorlarsa kesinlikle İngilizce yollamayın. İyi niyetle bakılmayıp ukalalık olarak algılanabilir.

CV’nizde yer alan bilgiler doğru olsun. Bunları büyük ihtimalle mülakat esnasında test edeceklerdir.

CV’nizi genelde maille gönderirsiniz. Göndermeden önce mutlaka birisine okutun. Gramer hataları olabilir.

CV’nizi tasarlarken özellikle iletişim bilgileriniz okunaklı olarak ayrı bir yerde yazılmış olmalıdır. Birden fazla sayfadan oluşan CV hazırlıyorsanız iletişim bilgilerini her sayfaya ayrı ayrı koymakta fayda vardır. İletişim bilgilerine koyacağınız bilgiler güncel olmalıdır. Çalışan telefonlar, çalışan mailler, çalışan adresler koyun. Bunlar karşı tarafın insan kaynakları tarafından kontrol edilir.

CV Nasıl Yazılır, Nasıl Hazırlanır ve CV Tasarlama konusunu fotoğrafla ilgili bir ipucu vererek sonlandıracağız. Fotoğraf isteyip istememek şirkete bağlıdır. Yolladığınız fotoğraf bazen olumsuz veya olumlu yansıyabiliyor. Karşı taraf o fotoğrafa göre karar verebiliyor. Fotoğrafsızları çoğunlukla görüşmeye çağırırlar.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir