Kızılcahamam Belediye Kaplıcaları Nerede, Kızılcahamam Hamamı İletişim

Kızılcahamam Belediye Kaplıcaları nerede diyenler için Kızılcahamam Belediye Kaplıcaları adresi ve haritadaki yeri burada yer almaktadır.

Kızılcahamam Belediye Kaplıcaları Adres ve İletişim bilgileri: Adres: Kazım Karaabekir Cad. Kızılcahamam, Telefon:0312 736 16 48

Türkiye’de son zamanlarda tercih edilmeye başlayan Türkiye’nin jeotermal açından en zengin yerlerinden birisi olan Kızılcahamam’da bulunan termal turizm tesisidir. Kızılcahamam’ın merkezinde bulunur. Sabah 6:00 ile gece 23:00 arasında hizmet vermektedir. Genellikle Haziran ve Ekim ayları arasında ziyaret edilir. Günde ortalama olarak kışın 250 yazın ise 5000 kişi ziyaret etmektedir.  Yakınında bulunan Soğuksu Milli Parkı ile Kızılcahamam’ın en büyük simgelerindendir. Fiyatları uygundur. Erkek, bayan ve özel kabin seçenekleri mevcuttur. Temiz bir ortamı olan ve özel aile kabinleri bulunan bir tesistir. Rahatlamak ve tatil için gelenlerin yanında şifalı olan suları nedeniyle sağlık için düzenli olarak gelenlerin sayısı az değildir. Suyun sıcaklığı 45 derece civarındadır. İçme kürleri karaciğere, safra kesesine, mideye, bağırsağa ve metabolizma rahatsızlıklarına; banyo kürleri ise kalp hastalıkları, dolaşım bozuklukları ve romatizmaya iyi gelir. Kireçlenmeye bağlı eklem rahatsızlıkları; boyun, sırt, bel ağrıları; siyatalji; stres bozukluğu; vücuttaki sinir sıkışmalarına bağlı uyuşma problemi olanların tercih edebileceği bir termal tesistir. Kaplıca tedavisinin yasak olduğu hastalıklar vardır. Bunlar ateşli ve bulaşıcı hastalığı olanlar; kalp, böbrek, karaciğer yetersizliği problemi çekenler; kanserler; kanama ile seyreden rahatsızlıklar; aşırı yüksek ve düşük tansiyon problemi olanlar, açık yaraları olanlar, hemofili, lösemi, endometriozis, hipetiroidi, astım, sara ve sirozu olanlar gibidir.

Kızılcahamam Belediye Kaplıcaları nerede diyenler için Kızılcahamam Belediye Kaplıcaları adresi ve haritadaki yerine yazımızda yer verdik. Ayrıca Kızılcahamam Belediye Kaplıcaları hakkında bilgiler paylaştık.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir