Michael Jackson Kimdir, Michael Jackson’ın Yaptığı Dansın Adı Nedir, Michael Jackson Hakkında Bilgi

mjYazımızda Michael Jackson kimdir, Michael Jackson’ın yaptığı dansın adı nedir, Michael Jackson hakkında bilgi konuları hakkındadır.

Michael Jackson’ın 80’lerin ve pop müziğinin bir ikonu olduğunu kimse inkar edemez. Ölümüyle birlikte hakkında çok sayıda şey konuşuldu, kaleme alındı. Yine de onun hakkında bilinmesi gereken daha pek çok konu var. Bu konulardan birisi de onun yaptığı dans hareketleridir.

Michael Jackson’ı bu kadar popüler yapan çok sayıda sebepten birisi de hiç şüphesiz müziğini muhteşem dans hareketleriyle birleştirmesidir. Bir dönem Dünya’nın her yerinden insanlar özellikle çocuklar onun dans hareketlerini taklit etmeye çalışırdı. Michael Jackson’ın Thriller’ı kendine has dans rutinleri ile insanların hafızasına kazandı. Michael Jackson’la birlikte bu dansların beyaz eldivenler ile gerçekleştirilmesi dans gelenekleri arasına girmiştir.

Michael Jackson tarafından yapılan ve bir dönemi yaşamış hemen herkesin bildiği bir dans vardır. Michael Jackson’ın yaptığı bu meşhur dansın adı “Moonwalk”, Türkçe ifade ile “Ay yürüyüşü” dür. Bu hareketin ilk kez Michael Jackson tarafından gerçekleştirilip gerçekleştirilmediği hususu uzun süre bir tartışma konusu olmuştur. Bu dansı ilk gerçekleştirmiş veya gerçekleştirmemiş olsun esas önemli olan nokta bu dansı meşhur eden kişinin Michael Jackson olduğudur. Çoğu insanın inandığı şey Ay yürüyüşü dansı diye bir şey önceden vardı ama bu dansı mükemmel yapan ve kendisinin bir parçası haline getirmeyi başaran kişi Michael Jackson’dı.

Eğer “Moonwalk” hareketini yapmak istiyorsanız adım adım gerçekleştirmeniz gereken talimatlar vardır. İnternette Michael Jackson dansları ile ilgili arama yaptığımızda karşımıza onun dans hareketleri ile ilgili az sayıda video bulabiliriz. Bunlar bile Michael Jackson’ın dünya dansına sunduklarını takdir etmek için yeterlidir.

Michael Jackson birkaç robot dansını da bize kazandırmıştır. Bu hareketler gerçekte 1970’lerde sunulmuştur. Bu Michael Jackson’ın kendinin tek başına ortaya koyduğu dans şekli değildir. Michael Jackson o zamanlar Jackson 5 olarak bilinen ailesinden birkaç kişiyle bu hareketleri yapıyordu. Ardından Michael Jackson tek başına gösteri kariyerine başladığında da bu hareketleri yapmayı sürdürmüştür.

Michael Jackson kimdir, Michael Jackson’ın yaptığı dansın adı nedir, Michael Jackson hakkında bilgi konularını içeren yazımızda son bir şeye daha değinmekte fayda var. Michael Jackson’ın hareketlerini taklit eden çok sayıda kişi çıkmıştır. Bunlar çoğu sırf görünüşlerini ona benzetmeye çalışarak başarılı olabileceklerini sanmaktadır. Ama doğru dans hareketlerini yapmanın yeterli olduğunu düşünmek yanlıştır. Bunun yanında dansı tabiatına da uydurmak gerekir. Bu dans hareketleri yalnızca özel efektler olarak görülmemelidir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir