Chopard Parfümleri, Chopard Parfüm Özellikleri, Yorumları

Yazımızda Chopard Parfümlerine, Chopard Pafümlerinin özelliklerine ve Chopard Parfüm yorumlarına yer vereceğiz.

Chopard isminin ortaya çıkışı 1860’lı yıllara kadar uzanır. 1992 yılında Swiss kol saati ve mücevherat üreticisi ile parfüm ile ilgili iş birliği kurmasıyla birlikte parfüm işine girmiştir. Chopard parfüm için L’Oreal ile iş birliği yapmıştır. Casmir’den esinlenilerek Casmir Pink, Casmir Blue ve Casmir White gibi ürünler ortaya çıkarmıştır.

Kaşmir parfüm içeriği şu şekildedir. Özellikle şeftali ve kayısı türü meyveler sandal ağacı yağı, vanilya ve çavşır gibi ürünlerin sıcaklığıyla karıştırılmıştır. Bahsettiğimiz ürünlerin her birinin öne çıkan güzel bir özelliği vardır. Blue Casmir içerisindeki aldehitler, Pink Casmir içerisindeki siyah kuş üzümü ve ahududu, White Casmir içerisindeki çiçekler onları özel kılmaktadır.

Casmir serisindeki ürünlerin her biri aynı sınıfta yer almalarıyla hem benzerlerdir hem de birbirinden ayrı kokularıyla özel bir his verme özelliğine sahiptir. Bu durum aynı aileden olanların birbiri ile güçlü yakınlıkları olması ama dışarıdan bakan insanların onları farklı tanımlamasına benzer.

Chopard Casmir Parfüm yorumları: İlk ürünleri 1992 yılında çıkmıştır. Büyük bir beğeni toplamış ve çok satmıştır. Karmaşıklığı buna sebep olmuştur. Yoğun bir karışıma sahiptir. İnsan zevkine uygun vanilya, baharatlı karanfil çeşitleri ve siyah kuş üzümü, kayısı, şeftali ve ahududu gibi zengin meyve içeriğine sahiptir. Burada vanilya içeriği daha belirgindir. Meyve kokusu hissedilir ama kokunun derinliklerine gömülmüştür.

Chopard Casmir Pink Parfüm: Vanilya ve kavun, ahududu, şeftali, kayısı, turunçgilleri içeren meyve içeriğine sahiptir. Paçuli yağının, sandal ağacının ve benzoinin sıcaklığı ile harmanlanmıştır.

Chopard Casmir Blue Parfüm: Mavi ismi insanın aklına ışıltılı suları, ferahlık hissini ve özgürlüğü getirir. Üreticileri de bunu ifade etmeye çalışmışlardır. Özgür olduğunuzu ve yeni bir macera aradığınızı ifade etmenizi sağlayan mandalina, armut, çiçek suyu, aldehitler, şeftali, süsen ve gül içerir.

Chopard Casmir White Parfüm: Chopard parfümlerinin en kadınsı olanı belki budur. Bu kokunun barındırdığı içeriğe bakarsak şunları görürüz. Süsen, gül, kayısı, vanilya, şeftali ve çavşır. Ayrıca yasemin yağı, misk kokusu ve zambak da içerir.

Casmir kokularının çoğu eş zamanlı olarak çıkarılmıştır. Ancak Chopard Parfümlerine, Chopard Pafümlerinin özelliklerine ve Chopard Parfüm yorumlarına yer verdiğimiz yazımızda son zamanlarda çıkan birkaç meşhur Chopard kokusundan da bahsetmekte fayda var. Chopard Brillant Wish Parfüm: 2010 yılında ilk kez piyasaya sürülmüştür. Bu koku çiçek ürünleri ile ağaç ürünlerinin karışımından elde edilmiştir. Chopard Enchanted: 2012 yılında piyasaya sürülmüştür. Meyve, çiçek ve vanilyanın ağırlıkta olduğu bir karışımdır. Baharatlı ürünler de içerir.

You may also like...

1 Response

  1. ezgi diyor ki:

    wish ve casmir gibi iki önemli parfümü çıkartmış olan markadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir