Parfüm Nasıl Sıkılır, Parfüm Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

ParfummeParfüm nasıl sıkılır? Parfüm kullanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Yazımızda parfüm nasıl sıkılır, parfüm kullanırken dikkat edilmesi gerekenler konusunu ele alacağız. Parfümü doğru kullanmak kişiliği ifade etmeye yardımcı bir yol olmasının yanında insanların daha çekici olmasını sağlar. Bu nedenle doğal olarak parfüm seçerken fazlaca zaman harcanır. Fakat uygun parfümü ararken verilen vakit çoğunlukla parfüm sıkarken uygulanması gerekenlerin bilinmemesi nedeniyle boşa gitmektedir. Yazımızda arzulanan sonuca ulaşmak için önemsenmesi lazım olan doğru parfüm nasıl sıkılır konusunu ele alacağız.

Öncelikli olarak parfüm ne kadar sıkılmalı sorusuna cevap verelim. Parfümün etkisinin etkisi iç bayıltıcı olmaması için her zaman tasarruflu kullanılması önerilir. Aşırı parfüm sadece kullananlarda değil çevresindeki insanlarda da baş ağrısına neden olabilir.

Parfüm nereye sıkılır? Kokuların vücuttaki nabız bölgelerine uygulanması kan akışı dolayısıyla yavaşça havaya karışmasını sağlayacaktır. Bu sayede kullanıcı uzun süre güzel kokacaktır. Vücutta nabız noktaları bilekler, dizlerin arkası, kulak memelerinin arkası ve dirseklerin iç bölgeleri gibidir. Parfüm bu bölgelere tercihe göre sıkılabilir veya hafifçe sürülebilir.

Parfüm sürme teknikleri arasında olduğu düşünülen parfümlü bölgeleri birbirine sürtme uygulaması hatalıdır. Örneğin parfüm sıkılan iki bileği birbirine temas ettirmek doğru bir uygulama değildir ve kokuyu ciddi şekilde bozan bir eylemdir.

Parfüm nasıl kalıcı olur? Kuru bir cilde parfüm kullanımının etkisi çok uzun sürmeyecektir. Bu nedenle her zaman nemlendirilmiş deriye sıkmak gerekir. Ayrıca deriyi nemlendirmek için kokulu nemlendirici kullanımından da kaçınmak gerekir. Çünkü iki koku birbiri ile uyuşmayacak ve birbirini bozacaktır. En doğru ve basit çözüm parfüm sıkılacak veya sürülecek yüzeyi nemlendirmek için vazelin kullanmaktır.

Parfüm kıyafete sıkılır mı? Parfümün elbiselere doğrudan sıkılmaması gerekir. Çünkü garip görünen ve geçmeyen leke oluşumuna sebep olabilir. Ayrıca parfümün içeriğindeki kimyasallar kıyafetin renginin atmasına sebep olabilir.

Parfüm nasıl kullanılır sorusu ile alakalı olarak son önerimiz şu şekildedir. Öncelikle bir miktar parfüm havaya sıkılır ve güzel kokunun içerisine yürünür. Bu sayede kıyafetler ve saçlar üzerinde en yüksek etki elde edilebilir. Burada da aşırı kullanmamaya dikkat etmelidir. Çünkü bu durum hem daha iyi kokmaya fayda sağlamaz hem de uzun vadede maddi açıdan pahalı olur.

Parfüm nasıl sıkılır, parfüm kullanırken dikkat edilmesi gerekenler başlıklı yazımızda son olarak bazı hatırlatmalar yapacağız. Parfümün işe yaraması için illa çok sıkmak gerekli değildir. Doğru ve tutumlu kullanım için yapılması gerekenleri açıklamaya çalıştık. Bunların dışında parfümün doğrudan güneş ışığı alacak yerlere konulmaması ve kullandıktan sonra kapağının düzgünce sıkılması gerektiğini unutulmamalıdır.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir