Yüz Şekline Göre Saç Kesimi Nasıl Olmalı, Yüze Yakışan Saç Şekilleri

Yüz şekline göre saç kesimi nasıl olmalı? Yüze yakışan saç şekilleri.

Yazımızda yüz şekline göre saç kesimi nasıl olmalı sorusuna cevap verecek; yüze yakışan saç şekilleri hakkında bilgi vereceğiz. Hoş bir görüntüye sahip olabilmek için kıyafetlerin ve aksesuarların yanında iyi bir saç stiline sahip olmak gerekir. Örneğin kare yüz şekline uygun saç tipi bebek yüzlülere yakışmayacaktır. Eğer yüz şeklinize uygun saç kesimine sahipseniz süslü elbiseler almadan da güzel görünebilirsiniz.

yuvarlak_yuz_sac_kesimiYuvarlak yüz saç kesimi nasıl olmalı? Yuvarlak yüze sahipseniz katmanlı saç kesimi en uygun seçim olacaktır. Yüz civarında kısa olan; geriye doğru ise uzun olan şekil yüzünüzün aşırı yuvarlak görünmemesini sağlayacaktır. Yuvarlak yüzde tüm saçın aynı uzunlukta olmamasına dikkat edilmelidir.

kalp_yuz_sac_kesimiKalp şeklinde yüze saç modeli nasıl olmalı? Kalp yüz şekli için kaküllü, katmanlı veya katmansız saçlar iyi birer tercih olacaktır. Çünkü bu tip yüze sahip olanların yukarıda geniş aşağıda ise ince bir kafa yapısı vardır. Kaküle sahip olunması şartıyla uzun veya kısa saç stilleri seçilebilir. Ayrıca ortadan veya kenardan ayrılan saçlar kalp yüze yakışmaktadır.

kare_yuz_sac_sekliKare yüz saç şekli nasıl yapılmalı? Kare yüze sahip kadınlar belirgin çene yapısına sahiplerse erkeksi görünürler. Yumuşak katmanlara sahip saç modelleri böylelerini daha kadınsı gösterecektir. Saç stilinin kaldırabileceği en fazla katmanlı olan, olabildiğince hareketli görünen şekil iyi durur. Yüzün kare şeklini daha fazla vurgulayan aşırı keskin, alagarson kesimden kaçınmak gerekir.

buyuk_burun_sac_kesimiBüyük burun saç kesimi nasıl olmalı? Yüzünüzde eğer baskın, belirgin bir unsur varsa tüysü ve parlak saç şekilleri tavsiye edilir. Örneğin burun, çene veya diğer yüz parçaları belirgin şekilde büyükse kısa saç stilinden uzak durmak gerekir. Benzer şekilde yüzün en baskın özelliği olarak geniş bir alına sahip kadınlar daha kadınsı görünebilmek için kaküllere sahip saç tipini seçebilirler. Fakat kıvırcık saçlarda bu işe yaramayacaktır. Yüzün geri kalanından büyük, baskın bir buruna sahip olanlar saçlarını ayırdıklarında daha güzel bir görünüşe sahip olacaklardır.

Oval yüz saç kesimleri konusunda şanslıdır. Bu yüz şekline uzun veya kısa tüm saç stilleri denenebilir.

Yüz şekline göre saç kesimi nasıl olmalı, yüze yakışan saç şekilleri başlıklı yazımızda son olarak güzel görünmek için iyi bir saç kesiminin önemini tekrar hatırlatmakta fayda vardır. Eğer hoş görünen saç stiline sahipseniz ne giyerseniz giyin harika ve özgüvende hissedersiniz.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir