Egzersiz Yapmadan Kilo Verilir mi Nasıl Zayıflanır

Yazımızda egzersizfat_pooh_bear-12687 yapmadan kilo verilir mi ve egzersiz yapmadan nasıl zayıflanır konusunu ele alacağız.

Egzersiz yapmadan zayıflamak için diyet yapmak ilk sırada gelir. Eğer kilo alıyorsanız çok yiyorsunuz demektir. Sağlıklı yiyeceklerle beslenirken bile aşırıya kaçmanız kilo almanıza sebep olacaktır.

En iyi karın yağı eritme diyeti hangisidir? Kişisel ihtiyaçlarınıza cevap verebilen diyet en iyisidir. Makrobesinleri içeren yiyeceklere(ortalama protein, yağ ve karbonhidrat içeren) dayalı diyetler genelde en çok tavsiye edilendir. Bunun yanı sıra çok çeşitli besin ve vücut için gerekli omega yağlarını içeren Akdeniz diyeti tercih edilebilir.

Egzersiz yapmadan göbek eritmek istiyorsanız gün boyu aldığınız şekeri kısmanız gerekir. Şeker kilo yapar mı sorununun yanında sağlık için de bunu yapmalısınız. Şeker kalori değeri yüksek bir besindir. Şekeri yalnızca kahvenize kattığınız beyaz veya esmer şeker olarak görmeyin. Pasta, kurabiye ve ekmek gibi ürünlerde de şeker bulunduğunun farkında olun.

Şişkinlik yapan yiyecekleri tüketmeyi kesmek egzersiz yapmadan kilo vermek için gereklidir. Kıyafetleriniz dar geliyorsa bunun sebebi kilo almanız değil şişkinlik yapan bir yiyecek tüketmeniz olabilir. Şişkinlik yapan yiyecekler genelde şekerler ve beyaz ekmek, makarna, hamur işi gibi basit karbonhidratlardır.

Egzersiz yapmadan kilo vermek için stresi azaltmak ve mutlu olmak gerekir. Stres ve depresyon üzerine yapılan bir araştırma sonucunda bu iki etkinin beli genişlettiği sonucuna ulaşılmıştır. Stres hormonları şeker ve yüksek kalorili ürünlere olan iştahı açar ve daha çok kalori depolamak için yer açar. Bu yüzden kişide hem yağ oranı yüksek yiyecekler yeme ihtiyacı hissettirir hem de alınan yağın vücutta depolanmasına yardımcı olur. Yine araştırmalara göre depresyon da benzer şekilde karın bölgesinde yağlanmaya sebep olur.

Vücut duruşunu düzeltmek de egzersiz yapmadan nasıl kilo veririm sorusunun cevabıdır. Kamburu çıkarmak kilo almanızı sağlamaz ya da dik durmak kilo verdirmez. Dik durmanın önemi belinizin görüntüsünü geliştirmesidir. Kamburu çıkarmak karın bölgenizin daha büyük görünmesine neden olur.

Egzersiz Yapmadan Kilo Verilir mi Nasıl Zayıflanır konusu ile ilgili son olarak pek tavsiye etmeyeceğimiz liposuction ameliyatlarının da en azından ismini geçirmeyi uygun görüyoruz.

You may also like...

1 Response

  1. mahir diyor ki:

    Buz gibi bir su içmek bu konuda faydalı olacaktır. vücudunuz suyu ısıtmaya zorlanacak. bu işlem de metabolizmayı hızlandırır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir