Festivalde Ne Giyilir, Neler Yapılabilir, Festivale Giderken Ne Götürülmelidir?

Yazın yaklaşmasıyla birlikte festival sezonu açıldı. Bu yıl da Rihanna müzik festivali, Chill-Out festival İstanbul gibi festivallerde pek çok önemli isimler sahnede boy gösterecek. Peki, festivalde ne giyilir, neler yapılabilir, festivale giderken ne götürülmelidir? Yazımızda bu konuları ele alacağız.

Festivale giderken ne giyilir? Genelde festivale giderken üzerine sevilen şarkıcı örneğin Tarkan ile ilgili yazıların bulunduğu kafa bandı takılır. Bunun dışında her türlü ihtimale hazırlıklı olmak gerekir. Örneğin bir rock’n coke festivalinde gece hava soğuyabilir veya yağmur yağabilir. Çantanızda kalın bir kazak bulundurmanız faydalıdır. Ayrıca yağmurdan ıslanmış giyecekleri kurularıyla değiştirmeden asla uyumayın.

Anti bakteriyel el temizleme jeli festivale giderken alınmalıdır.  Genelde festival tuvaletindeki temizleyiciler hızlıca tükendiğinden buna ihtiyacınız olacaktır. Bir şişe anti bakteriyel el temizleme jelini festival çantanıza koyun ve ihtiyacınız olduğunda kullanın. Bunun yanında yanınızda bir miktar tuvalet kâğıdı ve ıslak mendil de bulundurun.

Müzik festivallerine götürülecek şeylerin diğeri bir şişe sudur. Uzun bir süre festival alanında zaman geçireceğinizden çok fazla su tüketmeye ihtiyacınız olacaktır.

Festivalde sağlıklı yiyecekleri yemeyi deneyin. Bu festival esnasında çok da kolay uyulacak bir durum değildir. Çünkü açsınızdır ve çevreniz muhteşem kokulu sağlıksız festival yemekleriyle çevrilidir. Daha sağlıklı seçenekleri seçmeye çalışın. Örneğin Shakira festivaline gitmişseniz çevrenizde çok sayıda yiyecek alternatifi olacaktır. Hemen yanı başınızdaki cips satıcısından almak yerine çevredeki daha sağlıklı alternatifleri araştırın. Bunun dışında çantanızda sizi gün boyu tok tutacak abur cubur bulundurabilirsiniz. Tahıl ürünleri ve meyve en iyi tercihlerdir.

Festival günlerini uykunuzu yeterince alabileceğiniz şekilde ayarlayın. Gecenin ilerleyen saatlerine kadar zinde kalıp dans edebilmek için öğleden sonrayı dinlenerek geçirmenizde fayda var.

Bir müzik festivaline katılacaksanız gününüzün büyük bir kısmını dışarıda geçireceksiniz demektir. Güneşin batmadığı bir festival yoktur. Ama çoğu zaman festival anında uygun yerde olabilmek için erkenden festival alanına gidersiniz. Bu nedenle cildiniz güneş ışınlarına uzun süre maruz kalır. Güneş yanıklarından korunmak için yanınızda güneş kremi de götürün. Ayrıca geniş kenarlıklı şapka da sizi güneşin olumsuz etkilerinden koruyacaktır.

Festival yazılarında genelde göremeyeceğiniz bir durumdan bahsetmekte fayda var. Festivale giderken birkaç önemli ilk yardım aracı alıp festival çantanıza koyun. Bir miktar yara bandı, antiseptik temizleyiciniz mutlaka olsun. Tüm gün dizlerinizin üzerinde oturacağınızdan dizleriniz yaralanmaya meyillidir. Kesikleri temizleyip mikrop kapmasını engellemek için yara bandı yapıştırın.

Festivalde ne giyilir, neler yapılabilir, festivale giderken ne götürülmelidir konularıyla ilgili tavsiyelerde bulunduğumuz yazımızı burada sona erdiriyoruz. Sağlıklı ve eğlenceli müzik festivalleri geçirmenizi dileriz.

You may also like...

3 Responses

  1. defne diyor ki:

    festivale gidecekler için çanta gerekli yoksa bu kadar şeyin elle taşınması mümkün değil

  2. antuan diyor ki:

    rock’n coke festivaline giderken özellikle buradaki bilgilerin faydalı olduğunu yaşayan bilir.

  1. Mayıs 28, 2013

    Rock’n Coke 6-7-8 Eylül tarihlerinde Hezarfen Havaalanı’nda olacağım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir