Glucosamine Nedir, Neye Yarar, Glucosamine Yorumları

glucosamineYazımızda Glucosamine nedir, neye yarar ve Glucosamine yorumları konusundadır.

Glucosamine, eklem sağlığına iyi gelecek çok sayıda ana bileşenden meydana gelir. Yüksek kalitedeki özleri sayesinde en iyi sonuca ulaşabilmek mümkündür. Glucosamine Sulfate, eklem sağlığını desteklemek için kullanılabilecek en iyi içeriğe sahip bir üründür ve ağrılara, şişmeye ve sertliğe karşı kullanılır.

Glucosamine nerede bulunur? Gerçekte Glucosamine Sulfate bünye içerisinde doğal olarak bulunur. Eklemlerin çevresindeki koruyucu dokuları oluşturan maddelerin bir parçasıdır. Proteoglikanları üreten bir aminoasittir. Proteoglikanlar, eklemleri sararak bir sünger vazifesi görür. Su tutarlar, ani sarsıntıları emerler ve bir yastık gibi görev görürler. Proteoglikanlar doku elastikliğine yardımcı olurlar ve büyük bir kısmı Glucosamine’den oluşur. Eğer eklemlerinizi uygun bir biçimde korumak istiyorsanız, vücudunuz bu maddenin sağlıklı bir miktarına ihtiyaç duyacaktır.

Eğer vücudunuzda Glucosamine aminoasiti açısından eksiklik oluşmuşsa eklem sağlığınız tehlikede demektir. Eklemleri koruyan hiçbir şey yoksa, çok sayıda yan etki ile karşılaşırsınız. Kemik çıkıntısı bunlardan birisidir. Kemik çıkıntısı uzun zaman periyodunda kemikler üzerine baskı ve sürtünme uygulama sonucu ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Genelde ileri yaşlarda rastlanır ve vücudun silme, baskı ve çekme aktivitelerine karşı koyarken tepki vermesi sonucunda oluşur. Osteoartrit hastalığına çok yakındır. Zaten aslında kemik çıkıntısının bilimsel adı osteoartrit olarak geçer. Osteoartrit eklemlerdeki yıpranma ve yırtılma sonucu ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. İnsan yaşlandıkça kıkırdak yapısı yıpranır, bunun sonucu kendi kendine yeterli Glucosamine üretemez, bu nedenler kendini koruyamaz hale gelir. Neyse ki, dış kaynaklardan bunu temin etmek mümkündür.

Glucosamine nedir, neye yarar ve Glucosamine yorumları konularını içeren yazımızı önemli bir tavsiye vererek tamamlayacağız. Glucosamine’yi doğal yollardan kabuklu deniz hayvanlarından almak olanaklıdır. Zaten Glucosamine içeren ürünlerin içeriğine baktığınızda kabuklu deniz hayvanlarından elde edildiklerini görebilirsiniz. Eğer kabuklu deniz ürünlerine karşı bir alerjiniz varsa ürünü kullanmadan önce bir doktora başvurmanız önerilir.

 

You may also like...

5 Responses

 1. Neşe diyor ki:

  Aslında doğru glikosamine müthiş bir urun ben iki yıldır kullanıyorum iki yıl in iki yıl önce yürüyemez hale gelmiştir inanın beni bu urun kurtardı tabi ki önce yüce allahimin sayesinde urun sadece aracı oldu

 2. hayat diyor ki:

  Merhaba. Ben 20 yasindayim ve diz kikirdaklarimda hasar var bu ilaç iyi gelir mi acaba?

  • İshak diyor ki:

   Merhaba hayat hanım. Annemin yaklaşık 1 senedir eklemleriyle ve dizleriyle alakalı sıkıntıları vardı. Bu ürünü komşusu tavsiye etti bize. Her yerde bulunmuyor ama eczanelerin bazılarında ya da böyle vitamin/supplement tarzı satış yapan internet sitelerinde bulunuyor. Yanlış hatırlamıyorsam siteden bulup almıştık. 1 ay içinde etkisini gösterdi.

 3. fatma aydın diyor ki:

  hastalığım belim ağrıyo. boynum ağrıyo koluma vuruyo sağ elimin kücük barmağına ağrı vuruyo dizlerimin kıkırdakları ağrıyo .astım hastasıyım ne yabmalıyım

 4. levent diyor ki:

  deniz ürünlerinden elde edildiği söyleniyor. bağ dokuyu güçlendirerek eklemlere iyi geliyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir