Hindistan Cevizi Yağı Nerelerde Kullanılır, Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Uygulanır

hindistan_cevizi_yagi_nasil_uygulanir_hindistan_cevizi_yagi_nerelerde_kullanilirHindistan cevizi yağı nerelerde kullanılır, hindistan cevizi yağı nasıl uygulanır başlıklı yazımız soğuk halde kullanılan ve kavanoz içerisinde satılan hindistan cevizi yağı ile ilgilidir.

Hindistan cevizi yağı nerede satılır? Yukarıda bahsettiğimiz sağlıklı ürünü bazı marketlerden, aktarlardan veya internet üzerinden online olarak almak mümkündür. Hindistan cevizi yağının İngilizcesi “coconot oil” şeklindedir. Hindistan cevizi yağı cildi nemlendirmek, saç şekillendirmek, makyaj temizlemek ve dudak balmı olarak yaygın bir şekilde kullanılır.

Hindistan cevizi yağı ciltte nasıl kullanılır? İlk olarak yüz temizliğinden başlayalım. Hindistan cevizi yağı ucunda pamuk olan kulak temizleme çubuğu yardımıyla vücuda uygulanabilir. Tabi önce sürülecek cilt bölgesi güzelce temizlenmelidir. Sonra çubuk yağın bulunduğu kaba daldırılarak pamuğa bir miktar yağ bulaştırılır. Ardından yüzün değişik bölgelerine olabildiğince homojen olacak şekilde pamuk dokundurularak yağın deriye geçmesi sağlanır. Parmak uçları yardımıyla boyun kısmı dahil bulaştırılan yağ kibarca yukarı yönde ovulur. Hindistan cevizi yağının kokusu harikadır. Kayganlık biraz rahatsızlık verebilir ama sağlıklı hissettirir. Parmak uçlarıyla yapılan masajın ardından 15 dakika sonra duş yapılabilir.

Hindistan cevizi yağı yüze uygulanabileceği gibi pamuk makyaj temizleme pedi kullanılarak kollara ve bacaklara da sürülebilir. Silme şeklinde uygulanır ve yine 15 dakika beklendikten sonra yıkanır.

Yağın vücuttan temizlenmesi için banyo lifi ve TTO (Tea Tree Oil) sabunu kullanılabilir. Sonuçta cildin nemlendiği hissedilecek ferahlık verdiği görülecektir.

Hindistan cevizi yağı saç bakımında da kullanılabilir. Kuru veya uçları kopuk saçlara sahipseniz, sorunlu gördüğünüz saç bölgelerini hindistan cevizi yağı ile silebilirsiniz. Burada da yıkamadan önce 15 dakika beklemenizi öneriyoruz. Duşu sevdiğiniz şampuan ve saç kremi ile yapabilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı makyaj temizleme amaçlı yaygın bir kullanımı vardır. Normalde en iyi makyaj temizleyicileri, sabunları vb. ile bile makyajın izlerini ortadan kaldırmak büyük bir mücadele gerektirir. Pamuklu çubuk yardımıyla küçük miktar alınan hindistan cevizi yağı göz çevresinde bile kullanılır. Yine yavaş ve hassas bir biçimde göz bölgesine daireler çizilerek temizlik gerçekleştirilir.

Geri kalan izler pamuk makyaj temizleme pedi kullanılarak nazik vuruşlarla ortadan kaldırılır. Ardından yüzünüzü ılık su ile yine hafif bir temizleme sabunu yardımıyla yıkayabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı güzel bir temizleyici olmasının yanında aynı zamanda iyi bir yumuşatıcıdır.

Yazımızda hindistan cevizi yağı nasıl uygulanır sorusunu yanıtladık. Hindistan cevizi yağı nerelerde kullanılır ile ilgili olarak son bir durumdan bahsederek konuyu tamamlayacağız. Hindistan cevizi yağı dudak balmı olarak da faydalıdır. Küçük bir miktar hindistan cevizi yağını lens kabı içerisinde tutabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı özel bir dudak merhemidir. Eğer isterseniz bir miktar rujla birlikte de kullanabilirsiniz. Böylece hafif boyalı doğal bir hindistan cevizi yağı parlaklığı elde edebilirsiniz.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir